Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hátráltat ennyire az...

Miért hátráltat ennyire az anyám? Szószerint nem engedi, hogy oda felvételizzek majd, ahová menni akarok.

Figyelt kérdés

8.-os lány vagyok.

Eddig a szüleim le se sz.rták, milyen jegyeim vannak, mi van velem, stb., csak múltkor anyám kérdezte tök flegmán, hogy hová akarok menni, én meg elmondtam, melyik suliba akarok felvételizni és rendesen kiröhögött, ohgy jaaaaj, ne álmodozzak, oda biztos nem vesznek fel.

Már nem azért, de szerintem elég jó jegyeim vannak:

magatartás 5, szorgalom 5, nyelvtan 3 5, irodalom 5 5 5, német 5 5, matek 1 2, infó 5, fizika 4, biosz 4, kémia 5, ének 5, technika 5, tesi 5 4 5 5.

Eddig ennyi jegyem van és igaz, hogy még csak év eleje van, de azért ha így folytatom, kivéve matekból, szerintem simán felvehetnének, főleg ha jól teljesítek az írásbelin is meg a szóbelin...szóval.

De nem értem, anyám miért néz le ennyire. A családban én vagyok a legokosabb, nővérem 3x bukott középsuliban, másik nővérem meg inkább 3-4-es tanuló volt. Nekem többségben 5-öseim vannak...

Szerintetek az anyám miért hátráltat ennyire? Talán irigykedik, mert ő ennyi idősen rosszabb tanuló volt és rajtam tölti ki a mérgét, hogy ha neki nem ment, nekem se mehet? Komolyan ilyen lenne egy anya, akire elvileg fel kellene néznem, még is csak szánakozni tudok az ilyen embereken, akik a gyerekeiken vezetik le a múltbeli sérelmeiket??


2012. okt. 10. 14:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért a matekra figyelj oda jobban, a 8. anyag nem nehéz. Egyébként meg felvételizz oda ahova akarsz, nem tudom mi a problémája. Egyébként is lehet felvételizni vagy 3-4 helyre.
2012. okt. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is hasonló jegyeim voltak, csak nekem kémia is inkább 3as:) Mindenképp kérd meg anyukádat, hogy irasson be matek tanárhoz. Ha már most nem jók a matek alapjaid, akkor gimiben még nehezebb lesz. Mivel érettségi tárgy, nem mindegy milyen jegyed van belőle. Aztán gimi után lehet olyan sulit választani ahol nincs matek:) Ha látja hogy még jobban iparkodsz, biztos támogatni fog.
2012. okt. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
42%
Ha gimnáziumról akarnak lebeszélni, annak lehet oka, hogy nem akarják a nevelésedet fősuli v. egyetem végéig finanszírozni.
2012. okt. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Pedig igenis oda menj (vagy legalábbis felvételizz), amit szeretnél!

Nem értem anyukádat... Talán apukáddal beszéld ezt meg inkább akkor.

Felvételizni amúgy több helyre is lehet.

2012. okt. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Add be oda is, ahova szeretnéd. Ha majd felvesznek te is röhögd ki, hogy kedves, hogy ennyire támogatott benne.
2012. okt. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%
Azért, akik rögtön nekiesnek a szülőnek, azok nem feltétlen tudják az indokokat, akkor sem, ha azt mondta, kinevettem, hogy nem veszik fel. Kérdés az is, hogy 1. melyik városban van az iskola 2. kell-e ingázni, ergo pl pénzt költeni bérletre, jegyre vagy kollégiumi díjat fizetni. Megesik, hogy egyeseknek nem telik erre. Arról nem beszélve, hogy pl. Bp-en egy-egy 'elit' állami iskolában tízezres a tanulmányokhoz kapcsolódó költségek vannak havonta. Nagynénémnek a szíve szakadt meg, de egyszerűen nem tudta volna finanszírozni, hogy a gyerek ilyen iskolába menjen tovább.
2012. okt. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%

ha művészeti suliba akarnál menni, én is lebeszélnélek róla.

tele van a világ meg-nem-értett, éhező művészekkel. a sikeresek közé meg nehéz bekerülni.


nos, ha olyan suliba mennél, amivel később meg is lehet élni, akkor érvelj. mondd, h keresett szakma, nagy eséllyel lesz munkahelyed, és nem nekik kell eltartani, mert a fizetésed nem az éhbér kategória.


egyébként milyen gimiben mennél?

2012. okt. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat

Amúgy matekból eddig nem voltak ilyen szar jegyeim, csak most ezt az anyagot nem nagyon értettem. Azaz most már értem, de erre így dogaírás közben sikerült rájönnöm, amikor már szedték be a dolgozatokat...szóval most lesz egyetlen egy darab jó feladatom, vagyis lesz megint egy 1-esem...

16:11 nem hiszem, hogy olyan nagy pénzkidobás lenne, ha egy normális iskolába járnék, bérletet már amúgy is vennünk kell, mert kertvárosban lakunk és így buszoznom kell. Azt, hogy melyik városban lakom, nem akarom kiírni.

2012. okt. 10. 17:09
 9/12 A kérdező kommentje:

17:02 Művészeti suliba akartam menni, drámaszakra...

Színész akarok lenni. A másik gondolatom az lett volna, hogy ügyvéd leszek vagy vegyész, de apám meg azt nem engedi, hogy ügyvéd legyek, mert szerinte az ügyvédek hülyék és mi van, hogy majd egy olyan embert kell védenem, aki valamelyik családtagomat ölte meg? -.-"

Vegyész meg azért lettem volna, mert eddig szerettem a kémiát, de rájöttem, mégse, mert pont most veszünk valami hülyeséget, hogy az egyenletek rendezése vagy mi és ezt valahogy nagyon nem bírom felfogni...a tanár ott magyarázza, hogy pl. oda kell írni egy 2-est a sor elejére, mert a gázban is 2 van és így ugyanannyi lesz, de könyörgöm, ha a gázban 2 atom van és a sor elejére is 2-est írunk, akkor hogy lenne már ugyanannyi, amikor 2 mittomén, 2 Cl gáz az 4 Cl atomból áll, a mellette lévő anyagból meg csak kettő lesz??? Az nem ugyanannyi. De mindegy, szóval nem értem.

2012. okt. 10. 17:14
 10/12 anonim ***** válasza:

Viszont az is igaz, hogy ha eddig nem nagyon érdekelte a téma a szülöket, akkor ne az utolsó pillanatban kezdjenek el pattogni, hogy ez se tetszik nekik, meg az se tetszik nekik. Hamarabb is gondolhattak volna rá, hogy mire van tehetsége, érdeklödése a lányuknak, s már hosszú évek óta spórolhattak volna a színiiskolára, ha már az anyagiaknál tartunk.


Figyelj kérdezö, akarsz színész lenni vagy sem? Ha igen, beadod a jelentkezésed, és megteszel mindent, hogy az álmod valóra váljon. Mert ahogy Marx is megmondta: akkor választottunk jó szakmát, ha az adott tevékenységet ingyen is csinálnánk, fizetés nélkül. Szóval, ha neked a színészet jelenti ezt, akkor hajrá!

2012. okt. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!