Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetemeken a vizsgaidőszak...

Az egyetemeken a vizsgaidőszak miért néhány napba, hétbe tömörül be, miért mindent egyszerre kérnek?

Figyelt kérdés

Most olvastam egy érdekes cikket arról, hogy a magyar felsőoktatás a lehető legrosszabban oldotta meg az egyetemi vizsgákat, ugyanis a diákok számára az, hogy mindent egyszerre kérnek számon, a lehető legrosszabb megoldás. És a legjobb az lenne, ha fokozatosan lennének a vizsgák, egész évre elosztva.

A cikket itt találtam, kíváncsian várom a véleményeteket:

[link]



2013. máj. 4. 11:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezért kell évközben folyamatosan tanulni, mert vizsgaidőszakban csak fel kell eleveníteni a dolgokat.

Amúgy nem nagyon értem, egy ismerős mesélte, hogy amerikában nem másfél hónap a vizsgaidőszak, hanem 2 hét. Szóval szerintem mi még bőven örülhetünk.

Persze nem azt mondom, hogy az a másfél hónap egy leányálom...

2013. máj. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Elég hosszú a vizsgaidőszak. Ha akarod bőven fel tudod venni úgy a vizsgáidat, hogy egy hét legyen köztük. Másrészt meg hogy a fenében osztod el a vizsgákat egész évre, amikor csak félév végére értek végig az anyagon?
2013. máj. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

És mégis mikor adnák le az anyagot? Nem értem hogy gondolod...

Nem lehet az anyagot belesűríteni 2 hétbe...

Egyébként meg a vizsgaidőszak 6 hét. Nem azalatt kell megtanulni mindent, akkor már csak ismételni kellene...

Franciaországban pl. minden vizsga egy-két napon van tudtommal...

2013. máj. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!