Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kötelező a tanult nyelvből...

Kötelező a tanult nyelvből érettségizni, vagy másból is lehet? Ha igen, akkor mi ennek a menete?

Figyelt kérdés
Németet tanulok, de nem igazán szeretem a nyelvet, és nem is megy olyan hű de jól. Viszot oroszból sokkal könnyebb lenne az érettségi számomra.
2013. máj. 4. 13:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Érettségizni csak abból a tárgyból lehet, amiből meg van minden év végi jegyed, vagy letetted az osztályozó vizsgát minden évfolyamnak megfelelően. Ha oroszt nem is tanulsz, akkor abból nem is érettségizhetsz.
2013. máj. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Dehogynem, abból is érettségizhet simán, csak csinálnia kell 2 évnyi osztályozóvizsgát, mert olyan tágyból lehet érettségizni, amiből megvan az utolsó két évre a jegy. Nem kötelező németből csinálnod, beszéld meg egy orosztanárral az iskolában.
2013. máj. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Egyáltalán nem kell érettségizni nyelvből

Mehetsz fizika kémia érettségire is

2013. máj. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Még tornából is mehetsz érettségire
2013. máj. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nálunk volt aki föciből ment

(pedig az is csak két éves)

2013. máj. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mikor jelentkezni kell az érettségire

a tanár összeírja az osztályt, ki miből menne

(Mindenkit megkérdeznek)

2013. máj. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! (Kivéve az utolsó válaszolót, látszik, hogy gőze sincs róla.)
2013. máj. 4. 16:49
 8/10 anonim ***** válasza:

Pontosabban van, akinek gőze sincs, és van, akinek "félgőze" van és féligazságokat ír.

Abból a tárgyból lehet érettségizni, amelyből a számodra kijelölt tanulmányi követelményeket teljesítetted és beírták a bizonyítványodba az osztályzatot. Ez történhet "rendesen" vagy osztályozóvizsgával is. Nem az utolsó két évből, hanem annyiból, ahányban tanulni kell az oroszt az iskoládban. Szóval az első két válasz hasonlít az igazsághoz, de egyik sem pontos.

2013. máj. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, ezt írtam én is. Mit hagytam ki?
2013. máj. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Ha oroszt nem is tanulsz, akkor abból nem is érettségizhetsz."

Ez így nem igaz, ha valahonnan tud oroszul vagy máshol tanul, és leteszi az osztályozóvizsgát, akkor is érettségizhet.

2013. máj. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!