Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mikor lesz ennek vége? Meddig...

Mikor lesz ennek vége? Meddig tehetik még meg ezt?

Figyelt kérdés

A rendszerváltás után rengeteg egyetem, főiskola létesült. És rengeteg szak. Rengeteg szak csak azért, hogy kiket tanítani. Az nem számított, hogy a tanári gárda nem ért adott szakmához, nemhogy nem szaktekintély, nem kutat a témában, hanem nem is témabeli.

A túlképzés hatalmas.

Sok-sok szakot elvégzel, majd magad is érzed, hogy semmit se ért az egész. Majd 1-3 éven át próbálsz szakmában elhelyezkedni (közben jó esetben nagy nehezen bejutsz irodába vagy mosogatni, vagy gyárszalag mellé), aztán feladod a kísérletezést.


Egy végzős gimnazistát a felvi.hu meg az egyetemek hülyítenek, az utóbbiak próbálják eladni magukat.

A diplomás pályakövető rendszerhez nem köteles mindenki kérdőívet kitölteni; meg fura módon, amelyik karon agyrészt piacképtelen szakok vannak, oda is 60% fölé jön ki a szakmában dolgozók aránya. Az hogyan?

Ráadásul mi az, hogy karonként megy? És amelyik karon van pl. 200 vegyészmérnök hallgató meg 80 környezetmérnök, nos ott hogy jön ki értékelhető eredmény?

A fórumok alapján nem lehet tudni, mennyi hozzászólás született direkt fik@zásból, és mennyi azért, mert az illető kommentelőnek tényleg rossz tapasztalata van.


Sok egyetemen esik folyamatosan a színvonal. Alig van ráépülő tárgy, így nehéz csúszni, nehéz kibukni is. Lejjebb viszik a százalékot, ami felett átmész, eltörlik a szigorlatokat, mindenből megajánlott jegy van... Ami egyrészt motivál, mert ha X tárgyból négyestől megajánlott jegy van, akkor nem a kettesre, hanem négyesre fogsz hajtani zh-nál, másrészt... nem ártana, ha vizsgára még egyszer tanulni kellene.

Kevesebb anyagot adnak le majdhogynem évről évre, azt is egyre "lájtosabban".

Elég sok karról hallani ilyet!



Boldog-boldogtalan diplomát szerez kb.

A diploma nem jelent megélhetést, sőt, tudás se biztos, hogy van mögötte.

Attól még, hogy valamit mérnöknek neveznek, még nem jelenti azt, hogy az is.

Van mellesleg sok, önmagában értékes szak, de túlképzéssel, és az intézmények 60%-ban rossz színvonalon, komolytalanul.



Mikor lesz már ennek vége??


2013. máj. 4. 15:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem meg egy kérdésem van: téged ez miért zavar?
2013. máj. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Egyrészt, mert én is csapdába estem. Meg hát a fél baráti köröm még "büfészakon" van.

Másrészt az állam pénze megy az ilyen szakokra.

Ez egy nem normális dolog.

Harmadrészt kb. 10 diploma van, aminek van értéke, ha jobb helyen végzed el. Ott viszont hatalmas szorgalom kell nagyon jó képességekkel. Valamelyik hiányt szenved, már nem biztos, hogy elvégzed. A túlképzés miatt a középszerű, még jó színvonalú intézmények már nem feltétlen piacképesek...

Meg amúgy is... Az a 10 vagy mennyi szak.

A hagyományos mérnökik és az orvosi kb. ami még az, ami, és amivel el tudsz helyezkedni.

Ez nem normális.


De hadd kérdezzek vissza, Téged miért NEM zavar?

Te is és az összes barátod, ismerősöd hagyományos mérnöknek tanul egy kemény egyetemen, vagy orvosnak tanul vagy jó szakmát tanul?

Ügyesek vagytok. :)

Attól még gondoljatok ránk kérlek... Mi nem tudtuk, hol van az IGAZSÁG, és nem túl jó helyre sikerült bejutnunk.

2013. máj. 4. 22:57
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem. Még nem vagyok egyetemista, de mások által büfészaknak titulált szakra jelentkeztem.

És nem érdekel, hogy ők mit gondolnak. Én ezt akarom csinálni, ezt fogom tanulni, mert ebben az egyben vagyok jó. Felőlem aztán lesz annyi mérnök, amennyi csak kell, ha valaki azt szeretné, akkor miért ne?

2013. máj. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Azt hiszed, hogy most teljesítheted az álmodat.

De közben nem.

kitolod a pofáraesést. de az jó nagy lesz...


Ha a szakod nem lenne túlképzéses, kevés helyen indulna, az elit "anyaggal", akkor nem lenne büfészaknak titulálva, és el tudnál helyezkedni.

Így - nem

2013. máj. 4. 23:07
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem túlképzéses, mert magas lett az emelt érettségivel a követelmény.

Tudod, nekem aztán mondhatod. Mondtam azt is, hogy mások által annak titulált = általában mérnökök fikázzák le ezt a szakot a többi társával együtt.

2013. máj. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kevés helyen működik a képzés (5 iskola vagy kevesebb), magas színvonalon, nehéz bejutni, nehéz bennmaradni? A végzettek egy éven belül elhelyezkednek szakmában?
2013. máj. 4. 23:12
 7/10 anonim ***** válasza:
Írd már azt a 10 szakot és a pár egyetemet, ami jó.
2013. máj. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Orvosi, néhány eü (ahol nincs fizetés, de legalább munka van), a hagyományos mérnökik, az infó és kb ennyi jó.


Egyetemek, főiskolák: a leglaikusabb is tudja, hogy tömegével nyíltak a rendszerváltás óta.

Van, ahol ötöde annyi az anyag, mint kellene, sok helyen nincs szigorlat, van, ahol már 40%-tól átengednek, van, ahol mindegyik együtt jelentkezik.

Van, ahol alig van ráépülő tárgy, ahonnan régen ki se vágtak, akkor se, ha ötödszörre vetted fel a tárgyat.

Igen, ezek létező dolgok...

Van, ahol megértős tárggyal hétről hétre 20-30 percet foglalkozol, majd zh-k előtt 4 órát és megvan egy négyes...

Folytassam még?


A bölcsész szakokon túlképzés van, kb. csak nyelvszakokkal lehet elhelyezkedni szakmában. Ezért le is nézik őket...

Az agrár halott.

Természettudományi képzési terület fele szörnyű.

Műszaki területen is van egy-két szak, amivel szakmában kisebb az esélyed elhelyezkedni, mint a lottón nyerni. Ráadásul adott szaknak önmagában nincs értelme se.

2013. máj. 7. 20:11
 9/10 anonim ***** válasza:
Néhány egészségügyin belül mi? Vagy melyik nem?
2013. máj. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Miért kérdezed??


Nem vagyok otthon eü-ben, azt tudom, hogy ott van egy-kettő, ami piacképes.

Meg normálisabb műszaki meg infó meg orvosi és kvázi slussz.

2013. máj. 7. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!