Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan győzzem le az érettségi...

Hogyan győzzem le az érettségitől való rettegést?

Figyelt kérdés

Sajnos rettegek az érettségitől és félek, ez rossz hatással lesz az eredményeimre. Nem tudtam eleget tanulni, az emeltszintűs tantárgyamnak nem értem a végére (van olyan rész, amiről gőzöm sincs) a nagy nyelvemet pedig rosszul beszélem... Mindig is jó tanuló voltam és az elmúlt időszakban is rengeteget tanultam (hajnalig...) de még így is, ha megynyitok egy előző évi érettségi feladatsort, elakadok... vagy neki sem tudok kezdeni. Az ismerőseim joggal féltenek, hogy teljesen összeroppanok a sok tanulás és lelki terhelés miatt. Borzasztó lelkiismeretfurdalásom van, hogy nem tudtam rendesen felkészülni és iszonyatosan félek a szégyentől, hogy megbukom...

Az elmúlt fél évben alig voltam iskolában, szinte kórházról-kórházra jártam egy komoly betegség miatt. Maga a betegség is eléggé felemésztett lelkileg, de az érettségi csak olaj a tűzre... :( Sokszor ébredek fel mostanában éjszaka, zaklatottan alszom és kisebb pánikrohamaim vannak. Nagyon erős a megfelelési kényszerem, pedig nem várja el tőlem senki... Voltam már pszichológusnál, aki sokat segített, de most újra előjött a rettegés így az érettségi előtt... Hogyan nyugtassam meg magam, hogy igenis értékes vagyok még akkor is, ha nem sikerülnek a vizsgáim? (lány vagyok)



2013. máj. 5. 15:27
 1/9 anonim ***** válasza:

szia! nekem hasonló kényszeres bajom van, jelentkeztem emeltezni is, nálam a bibi az egészben, hogy estis vagyok, és végig 8 órában dolgoztam, tehát nem tudtam magam úgy odatenni, ahogy szerettem volna, pedig nagyon rövid éjszakáim voltak. ettől függetlenül hidd el, te is mindent megtettél a cél érdekében, nem tehetsz a betegségedről. ha felvételizel, jövőre még javíthatsz, vagy akár már ősszel, hogy nyugodt éved legyen.


egyébként stressz hatására az agy jobban működik, mint otthon pizsamában megnyitva egy érettségi feladatsort, tehát jobban fogsz teljesíteni, mint otthon egy régi feladatsorral - valószínűleg. ha nem, akkor sincs világvége. tudod akik sokat betegek, hajlamosak arra, hogy feladják, meg sem próbálják - én ezért jártam estire, és csúsztam 2 évet. de te ittvagy a finisben ennek ellenére is, le a kalappal. mostmár próbálj rendet tenni a lelkedben, és holnap ülj le kipihenten filozofálni valami halálunalmas novelláról, amit többé nem fogsz elolvasni.

2013. máj. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Figyu! Én alapból jó tanuló vagyok, de nagyon lusta. Kb semmit nem tanultam érettségire, még most magolom a holnapihoz az érvelést, stb. Nem izgulok, mert ha nem vesznek fel, van egy évem a javításra. Mindig van esély! Úgy vagyok vele, hogy csak jó helyre megyek, vagy most vagy 1 év múlva, ha nem vesznek fel, annak biztosan oka van, nem lehet tudni. Szóval ne izgulj! Sok sikert!
2013. máj. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha most nem vesznek fel/elrontod, gondolj arra, hogy valami oka biztos, hogy van, hogy így kellett történnie. Hiszen, ha úgy akarnák, akkor a hiányzásaid/felkészületlenséged ellenére is sikerülne, nem? :)

Próbáld meg a tőled telhető legjobban megírni. Miből emeltezel?

2013. máj. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ne rettegj

Hamarosan vége lesz legalábbis az írásbeliknek

(Utána tudsz pihenni)

2013. máj. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, nagyon aranyosak vagytok! :)

Örülök (vagyis annyira nem, de remélem értitek a lényeget :D), hogy nem vagyok egyedül ilyen helyzetben! Sok sikert kívánok nektek a héthez és kitartást a szóbelikig! :)


Sajnos a betegségemről tényleg nem tehetek... és a tanáraim nagyon kedvesen fogadtak és gratuláltak, mivel a bizonyítványom 2 tantáryg kivételével 5-ös lett, de félek, hogy az emeltes tanárok cseszegetni fognak... Mert ugye a saját tanárod segít, de attól félek, hogy kifogok egy morcos bácsit, aki alig akar átengedni a szóbelin....


Holnaptól majd gondolok rátok! :)


Kedves első: Minden elismerésem, hogy munka mellett végezted el a sulit és érettségizel le!

2013. máj. 5. 15:39
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne rettegj

Hamarosan vége lesz legalábbis az írásbeliknek

(Utána tudsz pihenni)

2013. máj. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Töri az emeltes tantárgyam! :)

Alapjáraton nagyon szeretem, de nagyon rossz tanárunk volt a suliban... :( Nem is csináltunk semmit az órákon (vagy képeket nézegettünk vagy spontán beszélgettünk....). Szóval egymagamnak kellett felkészülnie évről-évre... és a töritudásom eléggé visszaesett, mióta gimibe járok. Általánosban egy szuperjó tanárunk volt - a gimiben az ő átadott tudásából éltem. Tudom, hogy nem szabad hibáztatni a tanárt... de az én emeltes tanárom tényleg nem tanított nekünk túl sok mindent...

2013. máj. 5. 15:45
 8/9 anonim ***** válasza:
első vagyok. igenis lehet hibáztatni a tanárt. én amióta "önállóan" tanulok minden tárgyat - mert az estire nem nagyok tudtam bejárni munka miatt, de ott legalább elnézték -, azóta rájöttem, hogy mennyi érdekes anyag van, és mennyire szeretem az egyik tárgyat - amiből tanárral mindig hármas voltam max.. teljesen rosszul, érdektelenül, unottan adta le az anyagot, úgy, hogy a legutálatosabb tárgy volt a szememben, most meg már a kedvencem, és emeltre készülök. tavaly meg teljesen egyedül csináltam belőle közpészinten 90%-ot. szóval nem mindegy, hogy milyen a tanár, nagyon nem. egyedül készülni sokkal nehezebb, de jól is ki lehet jönni belőle.
2013. máj. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sajnos egy jó vagy rossz tanár is meg tudja határozni egy tárgyhoz való hozzáállásunkat :/
2013. máj. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!