Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szóbeli érettségitől való...

Szóbeli érettségitől való félelem?

Figyelt kérdés

Holnap szóbelizek. Elsőnem megyekbe rögtön. Tanultam, de nagy félelem van bennem.

Praktikákat,tanácsokt szeretnék kéni. Egy kis nyugtatást:)


2010. jún. 17. 10:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én hétfőn fogok szóbelizni. Ezen a héten az A volt meg a B... én vasárnap óta annyira bevagyok parálva :D Valahogy áttérzem az ő érzésüket és tudom,hogy nemsokára én is ott leszek :S :D Már aludni se tudok mert egybe van a gyomrom és a valamilyen módon mindeg azon kapom magam, hogy a tételeket mondom magamba :S :D és már idegesít engem is, meg ha valamit elfelejtek akkor muszáj megnéznem még hajnali 2kor is mert felidegel ha nem tudhatom meg mi az :D Kicsit beteges.. nah a lényeg, hogy nekem azt tanácsolták, hogy igyak nyugtató teákat mert azok jót tesznek, pl citromfű, kameilla vagy levendula tea... ettől egy kicsit elszáll a félelem a félelem. Úgy menj be a terembe, hogy ne lássák rajtad, hogy izgulsz légy magabiztos, mosolyogj, mert ezt pozitívumnak veszik. Addig fogsz csak izguli, míg ki nem húzod a tételt utána lesz egy csomó időd kidolgozni, míg ha nem is jut eszedbe valami, ne állj le gondolkodni rajta, írj le szépen mindent ami eszedbe jut, majd utána visszamész és eszedbe fog jutni hidd el :)
2010. jún. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hidd el, a leges legrosszabb az előző éjjel, és a reggel. Utána úgy pörögnek az események, időd nincs gondolkodni. Ráadásul érettségin a tanárok jóindulatúak, tanultál is, amit tudsz, BIZTOS, hogy kiszedik belőled. Ezen csak túl kell lenni, ennyi :)
2010. jún. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Egyáltalán nem kell tőle félni, főleg ha tanultál. Érettségikor a tanárok is sokkal elnézőbbek mint mondjuk a suliban egy dolgozatnál voltak. Ott mindenki azon van hogy átmenj és nem azzal foglalkoznak hogy mit nem tudsz. Ha valami nem jut eszedbe azt nyugodtan hagyd ki, az a lényeg hogy folyamatosan beszélj, és szerintem ma már rá se nézz a tételekre, hagyd egy kicsit ülepedni az anyagot!

Sok sikert!!

2010. jún. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek:)

Hajrá a többi érettségiző sorstársnak is:)

2010. jún. 17. 12:27
 5/5 anonim ***** válasza:
A második válaszoló szívemből szólt, tényleg az előző éjszaka és az aznap reggel a legrosszabb. Ha minden tétellel találkoztál már, tudsz róluk valamit mondani, akkor nem lesz baj. Csak a tök reménytelen eseteket buktatják meg. Gondolj bele, ott van egy elnök is, aki ugye másik suliból jött, melyik tanári kar akarná azt elérni, hogy megbuktatja a saját diákjait egy idegen tanár előtt? Az őket minősítené, hogy nem jól tanítanak, meg az egész iskolát megbélyegezné. (Én is csak utólag gondoltam ezt át). Tehát így-is, úgy-is ki fogják belőled húzni amit tudsz, de ha Te is olyan típus vagy, mint én, akkor az első felelet után megnyugszol. :) És utána tiéd a nyári szünet! :) Nyugi és hajrá! 24 óra múlva már rég túl leszel rajta. :)
2010. jún. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!