Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyar érettségi, érvelés....

Magyar érettségi, érvelés. Tanácsok, tippek?

Figyelt kérdés

Holnap fogok érettségizni, és szerintem az érvelést fogom majd választani. Van valakinek valami tapasztalata, ötlete, tanácsa, hogy mégis hogy lehetne nekiállni, vagy hogy építsem fel? Alapjáraton nem gyakoroltuk ezt túl a suliban, de azért jót szeretnék írni.

Köszönöm :)

18L



2013. máj. 5. 15:35
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly az érvelést írtam, elég sokat gyakoroltuk a 4 év alatt és elég jól is sikerült.

Bevezető: fejtsd ki a címet, hogy mit jelent. Rizsázz, hogy miért gondolhatja ezt a költő stb

Tárgyalás: ugye 3 művet kell megemlíteni. Lehetőleg valami logika sorrendbe (mondjuk időrendbe), de mondjuk én pont az érettségibe nem így csináltam. Én érettségi előtt az összes 4 év alatt vett kötelező olvasmány rövidített változatát kiírtam még jobban lerövidítve egy kisméretű füzetbe (1 olvasmány olyan fél-háromnegyed oldal lett). Ezt előtte átolvastam, így vágtam kb, hogy mi miről szól. Ezekből vettem a példákat is.

Befejezés: A saját álláspontodat írd le, saját érvvel.

Legyen arányos a fogalmazás. A bevezetés és a befejezés legyen közel azonos hosszúságú, de a tárgyalás legyen a leghosszabb (én mindig úgy csináltam, hogy fél-fél oldal bevezetés-befejezés, és 2 oldal tárgyalás). Nem kell félni, hogy nem fogsz tudni 3 oldalt írni, mert az érettségis feladatlapokon 1 oldal, kb. egy rendes A4-es oldal fele-háromnegyed. Nagyobb a margó, illetve nagyobb a távolság a sorok között.

És sok szerencsét!:)

19/f

2013. máj. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!