Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nyolcosztályos giminek mi...

Nyolcosztályos giminek mi értelme van?

Figyelt kérdés
2013. máj. 12. 16:40
 1/3 anonim ***** válasza:
14%

Elméletileg 12.-ben már nem tanulnak új tananyagot, csak az érettségire készülnek.

Gyakorlatban nem mindig így jön ki.

2013. máj. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az első válasz nem igaz.

Az az értelme, hogy eleve olyan gyerekek kerülnek oda, akik tanulni akarnak, és nem csak kényszerből járnak iskolába, emiatt jobban lehet haladni, és nem kel a felsőben meg a gimiben ugyanazokat a dolgokat kétszer megtanulni, így idő szabadul fel hasznos dolgokra. Nem azokkal kell küzdeni, akik még hetedikben is alig tudnak olvasni. Ez egy klasszikus tanulási forma, ha ez lenne az általános, azt kérdezhetnéd, mi értelme a négyosztályosnak. Mindegyiknek van értelme, így van választék.

2013. máj. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Mivel válogatott gyerekek járnak oda, magasabb a színvonal és gyorsabban is tudnak haladni, mert az egyes osztályok tagjai azonos szinten vannak.

Én hatosztályos gimibe járok, és mióta bekerültem ide, észrevettem, hogy sokkal jobb és gyorsabb a tanulás.

Emellett (mivel a nyolc- és hatosztályos gimik elviszik a jó tanulók nagy részét) a négyosztályosba jelentkezők már a maradékból kerülnek ki... Tisztelet persze a kivételnek, mert vannak természetesen olyanok, akik direkt nem jelentkeznek az ilyen iskolába, hanem egy határozott céllal maradnak végig az általános iskolákban.

2013. máj. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!