Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi értelme van a magyar...

Mi értelme van a magyar nyelvtannak és a magyar irodalomnak a középiskolákban?

Figyelt kérdés
Olyan felesleges és érdektelen dolgokat tanulunk heti nagyon nagyon sok órában, ahelyett, hogy valami hasznosat tanulnánk. A 3/4 osztály hülye a matematikához, fizikához, kémiához, biológiához, földrajzhoz, informatikához, és ezek helyett ezeket az érdektelen dolgokat nyomatják. Mi ebben a ráció?
2013. ápr. 22. 20:09
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Miért? Mert a mai gyerekek helyesírása borzalmas!!!

szerinted az amcsiknak jobb, akiket már írni se tanítanak lassan, csak gépelni?


Ha másért nem, de legalább azért tanulj, ha egyszer lesz egy kis gyermeked és megkérdezi tőled, ezt, vagy azt hogy kell írni, akkor ne szégyenkezz és tudj rá válaszolni. És ne azt, hogy írd be a gépbe, majd aláhúzza, ha rossz!

2013. ápr. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
76%

Mondjuk általános műveltség.


Igaz felesleges ilyen mélységekig tanítani, akkor amikor érettségi után 2 évvel az emberek zöme egy értelmes mondatot nem tud általában felidézni abból amit középiskolában tanult. Kivéve azt amiből tovább tanul.

2013. ápr. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

#1: Vártam az ilyen kommentet: Nyelvtanból a 4 év alatt tudod mennyi helyesírásunk volt? Kb. 1 hónapnyi óra. Viszont kiválóan tudok latinul mondatot elemezni, és azt is tudom, hogy mi a különbség a metonímia és a hapax legomenon között.

...szánalmas

2013. ápr. 22. 20:18
 4/26 Antimod ***** válasza:
79%

Nem értelmetlen. Megkockáztatom, hogy általánosan többet ér, mint a mélyreható biológiai, kémiai, matematikai ismeretek. Ha természettudományos pályára mész, úgyis többet kell tudni a középiskolai anyagnál, ha meg nem, előbb-utóbb elfelejted a tanultak nagy részét.

Irodalmi alkotások viszont egész életedben végigkísérhetnek, nehéz helyzetekben is. Igazából nem magolósan tanítanám, inkább arra mennék rá, hogy megszerettessék a középiskolással az irodalmat, maga is szívesen olvasson regényt, novellát, verset.

A magyar nyelvtan fontosságát pedig talán felesleges is hangsúlyozni, elég ha megnézed, hányan esnek neki egy nyelvtani hibákat vétő kérdezőnek itt a GYK-n.

2013. ápr. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

ez nagyon dicséretes, csak így tovább!


Visszagondolva: nekünk is úgy volt, hogy irodalom volt havi 100, nyelvtan meg kb. 1.

2013. ápr. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Nyelvtannak még szerintem van értelme, mert illik tudni az anyanyelved alapvető fogalmait.

Az irodalomnak én sem láttam értelmét (annak ellenére, hogy magyarból lett a legjobb érettségim, közben nem is ebbe az irányba tanultam tovább).

De az aki humán beállítottságú a matekot tartja feleslegesnek. Ezért van értelme a középiskolában mindent tanulni, mert minden ember más. Így mindenki el tudja dönteni, hogy mi akar lenni. Én speciel a földrajzot láttam feleslegesnek, a mai napig utálom, de meg kellett tanulnom.

2013. ápr. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Valaki szidta itt az amcsi oktatást. Pedig pont az anyanyelv oktatásában tanulhatnánk tőlük rengeteget. A magyarnak pont a kommunikáció fejlesztése lenne a lényege, hogy a saját nyelveden tudj írni, beszélni, és pont ezt a feladatát nem látja el. Az irodalomoktatás szintén kalap szar, amíg arról szól, hogy "ez a sor ezt jelenti" és nem arról, hogy "szerinted ez a sor mit jelent?". Kiölnek minden önálló gondolatot.
2013. ápr. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Nyelvtannak az, h tudj helyen írni!
2013. ápr. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Nálunk meg az ének (karének) volt kötelező

Jó sok időnket elvette

2013. ápr. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

" Az irodalomoktatás szintén kalap szar, amíg arról szól, hogy "ez a sor ezt jelenti" és nem arról, hogy "szerinted ez a sor mit jelent?". Kiölnek minden önálló gondolatot."


Szerintem csak egy bizonyos kör látja így (mint ahogy te is). Az én magyartanárom is magyarázott a versekről, hogy ezt jelenti, azt jelenti, de ha élesben megkérdezett és elmondtad a gondolatod (alá tudtad támasztani érvekkel, hogy miért jelenti szerinted azt), akkor ugyan úgy elfogadta. Ez az érettségin is így volt.

2013. ápr. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!