Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A következő évben másik...

A következő évben másik iskolába szeretnék járni. Hogy kezdjem?

Figyelt kérdés

A mostani iskolámban alig-alig vannak barátaim, de ők is csak általánosból. Jól megvoltunk meg minden, de csak addig, amíg középiskolások nem lettünk. Kezdenek eltávolodni tőlem és egyedül maradok néha a szünetekben. Az osztály nem szeret, valamiért nagyon kinéznek. Kiközösítettek. Borzalmas az egész hely. Utálok iskolába járni. Sosincs olyan nap, hogy nem tesznek célzásokat rám. Valamit mindig találnak, hogy piszkáljanak. Pedig próbálkoztam normális, kedves lenni, de nem tudom mit ronthattam el...

Segitsetek! Mit kell csinálni, hogy iskolát váltsak és hogy mondjam el a szüleimnek?


2013. máj. 12. 19:24
 1/2 anonim válasza:

A szüleidnek elmondod ugyan ezt, amit leírtál, hogy nem érzed jól magad a mostani suliban, elszeretnél jönni onnan. Viszont akkor azt is tedd mellé, hogy milyen suliba szeretnél, mit néztél ki.

Ez után ha beegyeznek, akkor felhívják a kiválasztott iskolát (igazából az igazgatót egyből) elmondják neki, hogy iskolát szeretnél váltani, lehetőleg az ők iskolájába. Ekkor az igazgató kérdezgetni fog, hogy hányadikba szeretnél, milyen tagozatra, miért pont ebbe az iskolába, és mi okból. Esetleg megkérdezi milyen tanuló vagy. Aztán ha okés, és van hely, akkor ad egy időpontot, hogy mikor kell bemenned a szüleiddel. Viszed az eddigi bizonyítványaidat, ő megnézi, és a jegyeid alapján eldönti, hogy felvesz-e, még abban a pillanatban. Ha igen, akkor a többit az új suli fogja elintézni, majd úgy is adnak bővebb körű tájékoztatást nektek.

Sok sikert :)

2013. máj. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Úhh! Köszi! ^^
2013. máj. 13. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!