Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen szóbeli felvételivel...

Milyen szóbeli felvételivel érdemes indulni a pécsi művészeti iskolába?

Figyelt kérdés
sziasztok! :) hamarosan iskolát váltok, és elsősorban a pécsi művészeti iskola érdekelne. A dráma szak. Csak sajnos halvány fogalmam nincs arról mit érdemes előadni a felvételizőknek. Milyen vers, dal, vagy próza? A válaszokat előre is köszi !
2011. júl. 19. 09:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Mindig olyat kell választani, ami illik az egyéniségedhez, meg tudsz birkózni vele (elég hülyén jöhet ki a dolog, hogy olyat verset mondasz, amit nem tudsz előadni, vagy a nyelvezete túl nehéz neked), illetve többféle típusúak legyenek. A versek között legyen mélabús, vidám, szerelmes...stb. Ne csak egy költőtől válassz, vagy a prózánál ne egy írótól válassz részleteket, mert szerintem jó pont, hogyha sokszínű az előadásod, több oldaladat is megláthatják a tanárok, a "zsűri tagok". Pár költő, író, akiknek művei jó lehet egy felvételire: József Attila, Ady Endre, Márai Sándor, Wass Albert, Karinthy Frigyes, Vörösmarty Mihály...stb. (bár Wass Alberthez kell egyfajta lelkület).

Az éneknél is ez a helyzet, hogy többféle típusúakat érdemes választani, olyanokat, amik közel állnak hozzád. Mindenképpen legyen benne pár népdal, azután musicalekből dalok, sanzonok, áriák, esetleg könnyűzenei darabok. Hogyha hangszeren tudsz játszani, akkor az is előny, mert akár magadat is kísérheted éneklés során. Könnyűzenei darabok közül szerintem Quimby, Máté Péter, Presser Gábor (LGT), musicalek közül a Padlás gyönyörű dalai (pl.: Fényév távolság), áriák pedig lehetnek pl. a Csárdáskirálynőből.

Sok sikert kívánok a felvételidhez, remélem tudtam segíteni. :)

2011. júl. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ ! :) sokat segítettél ! :)
2011. júl. 20. 08:59
 3/3 anonim válasza:
sok sikert :) én grafikusnak felvételiztem, de barátnőm drámára jelentkezett. sajnos nem vették fel, valószinüleg mert későn kezdett el készülni és nem talált magához való "mondókát". mindenképpen olyan verset és prózát mondj ami tükrözi az egyéniségedet, teszemazt ha nem vagy egy melankólikus forma, ne nagyon szavalj József Attila verseket. :D ha játszol hangszeren az egy jó pont
2011. júl. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!