Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nappali vs. Levelező képzés?...

Nappali vs. Levelező képzés? Számít? Hátrány ha levelezőn csinálom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A fenti kérdés kapcsán szeretnék információhoz jutni, mennyire nézik elhelyezkedéskor ezt? Elsősorban egészségügyi képzési terület érdekelne most. (szülésznő, ápoló)


Illetve mennyire éri meg ilyen területen tanulni? Vagyis inkább úgy kérdezem, hogy itthon el fogok tudni vele helyezkedni? Elsősorban a szülésznői érdekelne.


2013. máj. 16. 12:18
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

Azt nem nézik későbbiekben, hogy nappalin vagy levelezőn csinálod szerintem. Viszont nappalisnak jobb lenni szerintem. Mert a levelezősöknek nehezbb megszerezni a jegyzeteket, ha van óra akkor is csak gyorsan ledarálják. SZimplán olyan mintha összefoglalásokra járnál be.


Unokatesóm és sógorom ugyanazon a szakon vannak. Unokatesóm levelezős sógor nappalis. És náluk és feltünő a különbség. Jó unokatesóm is iszonyat sokat tanul de neki úgy tűnik mintha könnyebb lenne mint unokatesómnak. És unokatesóm az nagyon sokat szenved. /mondjuk ők nem ennek tanulnak/

2013. máj. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt sehol sem kell feltüntetni egy önéletrajzba hogy levelezőn vagy nappalin végezted-e el! Szóval hidd el nem számít! Sokan munka mellett tanulnak és azoknak sincs idejük és lehetőségük nappalira bejárni. No para.
2013. máj. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

én úgy tudom, hogy a szülésznőként nem lesz könnyű elhelyezkedni. én úgy tudom, hogy kihalásos alapon megy(habár lehet az új nyugdíj törvény miatt könnyebb lesz). ráadásul nem is születik sok gyerek magyarországon. inkább az ápoló ha lelkileg is bírod.


a levelező annyiban különbözik a nappalitól, hogy vizsgán kevesebbet szivatják őket, de lehet hogy fontos dolgok is kimaradnak a képzésből. én nappalira jártam(igaz az képalkotás volt) de a mi képzésünket lecsökkentették 2 évre és így is érzem hogy elég felületes volt a képzés.

2013. máj. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem ez szakfüggő, nálunk nincs különbség a levelező és a nappali között (jog), ami hátrány h a levelezősöknek csak ledarálják az anyagot, és a legfontosabb dolgokat mondják el, és gyakorlatilag olyan mintha magántanuló lenne az ember. A vizsgákon ugyanúgy szívatnak mint a nappalisokat ugyanis nem tudják ki levelezős, ki nappalis, mert a vizsgalapon ez nem szerepel (csak a finanszírozási forma). A nappalisoknak jobb, mert akarva akaratlanul ragad rájuk némi tudás, már csak azzal is h naponta járnak órákra, míg a levelezősöket valahol jobban szeretik a tanárok, mivel h munka mellett tanulnak, és általában kitartóbbak/motiváltabbak. Ez csak általánosítás, persze szak és egyénfüggő igazából.

2013. máj. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm szépen a válaszokat!
2013. máj. 16. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!