Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan viseljem el értelmes...

Hogyan viseljem el értelmes 18 éves fiam iskolai kudarcait?

Figyelt kérdés
2013. máj. 16. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:
8%
Ha értelmes, nem lenne kudarca. Verd meg!
2013. máj. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Éppen ezzel az ellentétes dologgal , ami tény, nem tudok mit kezdeni.
2013. máj. 16. 20:26
 3/8 anonim válasza:
67%
25 éves vagyok. Sajna én sem vagyok egy hülye gyerek,de nekem is csak a hülyeségre volt meg az eszem a középiskolában. Mára már belátom, h tanulnom kellet volna... Ne verd meg, majd rájön ő is idővel, hogy elbaszta... ha visszamehetnék akkor tanultam volna.. szerintem ő is így lesz. Amúgy nem vagyok munkanélküli.
2013. máj. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

szia!


hát, régen én sem tanultam. de tudod az azóta eltelt idő (most 22 vagyok) rádöbbentett, hogy mi szeretnék lenni, és nem ülök be valami olyanra, ami totál nem érdekel. teljesen elrontottam a gimit, érettségiig el sem jutottam. csináltam szakmát, elmentem dolgozni.. 20 évesen rájöttem, hogy ez nekem nem elég. munka mellett beiratkoztam estire, jeles tanuló vagyok, és most érettségiztem. lekopogom, eddig mindenből ötösre állok, és még az emelt szintűm is meglesz 80%, ha minden jól megy. ez egyben felvételi is, mert továbbtanulok. semmiről nem késtem le, dolgoztam jó sok helyen, gyűjtöttem egy kis pénzt, és 22 évesen mostmár szilárdak az elképzeléseim. sokan beiratkoznak valahova, gyorsan elvégzik, aztán szenvednek hogy ok, ez volt a kényszer, hova kéne menni másoddiplomázni.


szóval nem, én egyáltalán nem bántam meg, hogy így alakult. kicsit fura lesz nappalira járni 22 évesen, de ez legyen a legnagyobb bajom.

2013. máj. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
NE VERD MEG!! az csak ront.. és ezt tapasztalatból mondom mert én is megbuktam a suliban, anyám meg AKART!! verni de nem hagytam mert akkor suliba se jártam volna. Inkább tiltsd el a haveroktól, disco stb azt majd megtanulja.. én is így tanultam meg és most már érettségizek, szeptembertől szakmát tanulok. 19/F
2013. máj. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tudjátok, az én fiam pedig itt áll a mérnöki diplomával a kezében, már harmadik hónapja állásokat keresgél, de semmi.

Úgyhogy nem minden a tanulás, a munkához összeköttetés is kell, vagy szerencse.

Nekünk egyik sincs.


Az iskolai kudarcokról írhatnál egy kicsit bővebben, mert ez a kifejezés sok mindent takarhat.

Így nem tudunk érdemben hozzászólni.

2013. máj. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az őszinte hozzá szólásokat. Az életkori sajátossághoz egy egészségügyi probléma is társult, ami lelkileg megviselte a fiamat. Sajnos tanárfüggő a gyerek, ami nem tudatos nála. Amelyik tanár szimpatikus annál 4-5-ös is tud lenni, aki nem annál a bukás is bekövetkezett . Először a matek miatt ismételte a 10. osztályt,másodjára a fizika miatt ( előzőleg ua .alkoholista fizika tanár már átengedte) ismétli. A fizika pótvizsga eredményessége 2 ponton múlott.(A vizsga előtt kéthéttel egy négyórás altatásos műtéten esett át, a vizsga napon kelt fel először, mert a varratokat is akkor vették ki .Tele fájdalomcsillapítókkal , 40 fokos melegben délelőtt még megírta kettesre a dolgozatot,de a délutáni szóbelin legyengülve már nem tudott teljesíteni…). Iskolát váltott, itt már négyes matekból és hármas fizikából. További érdekesség, hogy földrajzból félévkor elégtelent kapott ( előzőleg már kisérettségizett ötösre),most osztályozó vizsgát tett hármasra, az előre hozott érettségit 77-82 pontosra ( még nem tudjuk a pontos eredményt)megírta. Énekből az előző iskolában négyes volt, most éppen kettes, rajzból pedig fordított a helyzet. Jelenlegi problémánk, hogy irodalomból áll bukásra (amiből már kétszer megfelelt két különböző tanárnál).Ennyi…
2013. máj. 18. 20:32
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha beteg volt (vagy az) akkor rámehet a tanulmányára, úgyhogy viseld el úgy is elfogja végezne mert nem rossz tanuló a jegyeiből nézve.
2013. máj. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!