Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha vki végzős és májusban...

Ha vki végzős és májusban véget ért a tanév és még ugye nem érettségizett, nem vették fel sehová, annak még van tanulói jogviszonya?

Figyelt kérdés
Menni akarok nyári munkára, de mindenütt azt látom, hogy tanulói jogviszony kell, viszont, ha most érettségizem és még nem tudni hol fogok tanulni, még van a jelenlegi iskolámmal tanulói jogviszonyom vagy az május 3-án megszűnt és csak akkor lesz újra, ha jövőre elkezdek vmi szakmai képzést?

2013. máj. 18. 22:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A tanulói jogviszony az érettségi vizsgaidőszak utolsó napján szűnik meg, azaz valamikor június végén.
2013. máj. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szóval mire dolgozni tudnál, sajnos már nem lesz. Tudom, igazságtalanság, de így van. (Az első voltam.)
2013. máj. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
nem úgy van, hogy mindig a következő tanév elejéig van (október 31 talán)??
2013. máj. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Úgy van, ahogy írtam.
2013. máj. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

85%-os: Ahogy tudom az csak a diákigazolványra érvényes (addig használhatod).


Tavaly nálam is ez volt, hogy leérettségiztem és június végétől lejárt a tanulói jogviszonyom. Így már a suliba hivatalosan nem adhatnak iskolalátogatási igazolást (mert te onnan már elballagtál). Máshonnan meg nem tudsz kérni, mert nem tudod, hogy felvettek-e vagy sem. Május előtt meg hiába kérsz iskolalátogatásit (hogy majd azt leadod a diákmunkánál), azon rajta van a várható végzési év. Szóval hivatalosan nem is vállalhatsz diákmunkát azon a nyáron.

Persze nekem sikerült kibulizni ezt a suliba, de ez fű alatt ment, nem mindenhol engedik az ilyet.

2013. máj. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
á értem! köszi mindkettőtöknek (meg a kérdezőnek is, hogy feltette a kérdést), nem is tudtam, hogy ez így van!
2013. máj. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ha jól értem akkor TB sincsen a nyáron. Ez remek, ha beteg leszek, fizethetünk egy rakás pénzt a beteg ellátásért. :(
2013. máj. 20. 09:43
 8/11 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudom, hogy van, de 30 napig mindenképpen él a jogviszony megszűnése után.
2013. máj. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Lehetsz beteg nyáron, a TB-nél 4 hónapos türelmi idő van.
2013. máj. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Érdekes, mikor betöltöttem a 18-at, azonnal megszüntették, újra kellett aktiváltatni...
2013. máj. 20. 16:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!