Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik út lenne a jobb? Hova...

Melyik út lenne a jobb? Hova vennének át? Ha sehova, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy már ezer kérdésem volt, és aki felismer, már dühös rám. De akkor kétségbeesett voltam + a lehetőségeket mérlegeltem + mások tapasztalatai érdekeltek. Most kétségbeesett ugyan nem vagyok, de a másik kettő él.

Szóval idén kezdtem OE környezetmérnöki szakon. Nekem ez nagyon könnyű, túl könnyű is. Ráadásul az elhelyezkedés reménytelen. BME biomérnöki volt első helyen. Egyéb okok miatt most nem adtam be a jelentkezési lapot, az egyéb okok a határidő után két nappal megszűntek. Az érettségi jelentkezésről pláne lemaradtam. Ezért a BME biomérnöki reménytelen.


Corvinus biomérnökire esetleg átvennének (itt jó az eredményem, oda meglett volna tavaly a pontszám, 30 kreditem már megvan, van, amit esetleg be is tudnának számítani)??

Nem túl gagyi ott a képzés?

És az élelmiszermérnöki? El lehet vele helyezkedni? Egyáltalán, ODA átvennének?

Persze csak az állami érdekel.


Másik lehetőség... BME-VBK környezetmérnökire átvennének?

Azt ilyen kérdésnél olvastam, hogy Corvinus bioról BME bióra átvesznek embereket, csak 30 kredit, két lezárt félév és 2,5-es átlag meglegyen.

OE környezettel él ugyanez?


Harmadik lehetőség a SZIE. Na és oda?


(Tudom, írjak a TO-kra, fogok is. Csak ott a tényeket közlik, itt le tudjátok írni a tapasztalataitokat is.)


Ha pedig sehova nem vesznek át...

Ha négy állami félévet vesztek, az még nem gáz?

Tudom, úgy már nemigen csúszhatok...

Az MSc-be is beleszámít?

Esetleg biomérnöki szak indulhat keresztfélévben? (Idén nem indult, azt tudom)



2013. márc. 5. 21:23
 1/2 anonim válasza:

Én corvinusra járok biomérnökire (bme-n voltam egy évet, és nem fogadtattam el semmit, inkább újrakezdtem mert az a tudás használhatatlan volt számomra amit ott "átadtak").

Fogalmam sincs, hogy hova vennének át, de meg tudom neked mondani hogy mi a különbség a két egyetem között.


Nekem anno röhögve megvolt a pontom bme-re is (ezért is vettek fel), ez nem jelent semmit. Vannak emberek akiket nem zavar ha egy tárgyból 5x kell menni vizsgázni félévente, mert mindenkit megbasznak és úgy bánnak veled mint egy kutyával, engem igen. Alapból számíts pár csúszott félévvel. Ott aztán tényleg annyi a lényeg hogy görbüljön és szerencséd legyen, amit levágnak neked órán anyag a csillagos ég, aztán alkoss valamit. Szóval szuper a BME, ha te ezt bevállalod, jelentkezz oda, lesz jó kis diplomád. A környezetmérnökökkel is valszeg ugyanezt csinálják, de őket még le is nézik (bocsi, ez az igazság - a vegyészek meg a biósokat).

A corvinuson meg is mondják mit várnak el tőled és igenis nehéz teljesíteni (nem fogsz unatkozni ha ide jössz, azt elmondhatom), mivel egy képzésnek egységesnek kell lennie mindenhol az országban(már amennyire). Innen is sokakat kivágnak (főleg azokat akik már felvétel után azt mondták hogy a bme-re akarják magukat átvetetni.. :D) az első év folyamán, van szelekció. Itt is előfordulhat 1-2 félév csúszás. Szerintem ekkora féléves "hátránnyal" ez nem elhanyagolható indok. Másrészt pedig mi sokkal többet laborozunk, gyakorlatiasabb az oktatás, és mivel élelmiszerkar, ezért "pluszként" élelmiszer-biomérnöknek képeznek a biomérnöki alapok mellett.

Az élelmiszermérnökökért is amúgy kapkodnak, az a képzés még könnyebb is mint a biomérnök, legalábbis ezt mondták az élelmiszeresek.

2013. ápr. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Azóta is gondolkozom, írtam is ki kérdést.


Az a gond a sok tanulással, hogy nem marad idő szakkollégiumra, TDK-ra, ha aludni is akarsz. Ha pedig semmi szakmai plusz, akkor szerintem nehéz megszeretni. Sokan végzik el a környezetmérnöki szakot úgy, hogy a végén utálják, és szerintem ez kiküszöbölhető, ha megérted a lényegét. De ha csak ülsz és tanulsz...

Másrészt pedig erősebb egyetemen jobb hírű diploma, külföldön adott esetben mondjuk 2-3 munka szakmai tapasztalatért - elismertebb; msc-re könnyebb menni.

Szóval mindkét oldal mellett szólnak pro és kontra érvek.


A lenézést azt tudom.

Nálunk csak kicsit néznek le, csak kicsit gyengébb a mi szakunk, mint a többi. Bár mesélni nem szabad a másik két szaknak, mert irigyelni fognak, de kicsit van csak könnyebb dolgunk.


A Tiétek is nehéz?

Pl. a miénk az nagyon könnyű. Itt röhögve vagy négyes. Akkor van gond, ha minden zh-ra utolsó egy vagy két délután akarsz tanulni, és akkor megy a rinya, hogy nehéz, meg ha két zh van egymás után... De ha picit is gyakorolsz rendszeresen, akkor röhögve...


Átvesznek Hozzátok?

Mert a következő általános eljáráskor negyedik féléves leszek, túl a felén, és akkor már szerintem megéri elvégezni.

2013. ápr. 12. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!