Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosnak vagy a gyógyszerészek...

Orvosnak vagy a gyógyszerészek csak a legjobbak mehetnek?

Figyelt kérdés
Én nem vagyok túl jó tanuló. Így fel sem vehetnek engem?
2013. máj. 18. 22:49
 1/7 anonim válasza:
51%
Kizárt! gondolj csak bele pl ha téged egy olyan orvos kezelne akinek vannak némi hiányosságai a tudásaiból. Nem mernéd rábízni magad nemde?!
2013. máj. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha megnézed a ponthatárokat, és azt, hogy emelt biológia és emelt kémia kell az orvosihoz, akkor össze kell magadat szedned. De ha ez érdekel, akkor tegyél meg mindent, hogy sikerüljön!
2013. máj. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem:/ Hát engem tuti nem vesznek fel akkor. Nem jók a jegyeim. Mindenesetre elírtam "orvosnak vagy gyógyszerésznek" lenne.
2013. máj. 18. 22:59
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nézd. minden az akaratodtól függ. Nem mindegy, hogy azért rosszak a jegyeid, mert szarsz rá, vagy azért, mert nem vagy képes megtanulni.


van különbség. mert ha szarsz rá, és azért rosszak a jegyeid, nagy akarattal 1-2 év múlva ugyanúgy produkálhatsz 95%-os emelt érettségiket.


de ha most is napi több órát tanulsz, és aktívan foglalkozol a tananyaggal, és így is csak kettes vagy hármas vagy, akkor ott már baj van.

2013. máj. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Remélhetőleg igen! Nem szeretnék másodosztályú orvos vagy gyógyszerész kezébe kerülni!

Egyébként pedig az orvosegyetemen kutya keményen kell tanulni, és ha már a középiskolában sem tudod tartani a tempót, akkor ott esélytelen is lennél, hiába is vennének fel. Kibuknál az első évben. Úgyhogy változtass valamin, kapd össze magad, és legyél először jó tanuló.

2013. máj. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha rosszak a jegyeid, az nem feltétlenül jelent még semmit. Kétféleképpen számítják felvételikor a pontokat: az egyik, hogy a tanulmányi átlagot nézik és a két érettségit, a másik pedig, hogy csak a két érettségit nézik (felszorozzák 2-vel, így kompenzálják a tanulmányi pontokat). Azt veszik figyelembe, amelyikkel a több pontot eléred. Tehát nem kell elkeseredni, neki kell állni bioszt és kémiát tanulni, a barátnőm is a biosz-kémia érettségi duplázásával jött az orvosira, mert minden jegyét lehúzták a tanárok, és nagyon rossz volt az átlaga.
2013. máj. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell azt hinni, hogy az orvosnak csak zsenik mennek...


A fő kérdés az, hogy miért nem vagy jó tanuló.

Azért, mert nem tanulsz és leszarod az egészet? Vagy iszonyat keményen küzdesz, de egyszerűen erre telik?


Ha az első, akkor azon lehet változtatni. Össze kell szedni magad és tanulni.

Hiába vannak rossz jegyeid, a mostani felvételi rendszer lehetővé teszi azt, hogy csak a két felvételi tárgy számítson a pontoknál. Tehát ha kiemelkedően jóra megírod a biosz és kémia emelt érettségit (mondjuk 85% köré mindkettőt), akkor bekerülhetsz, hiába lett mondjuk az összes többi érettségid kettes.


Ha viszont sokat tanulsz, de így is rosszak az eredményeid, akkor sok jót nem lehet remélni.

Bár lehet, hogy egy különtanár meg sok szorgalom még csodát tehet.

2013. máj. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!