Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvostanhallgatók, gyógyszerés...

Orvostanhallgatók, gyógyszerészek! Jövő májusra fel tudnék készülni egy 90% feletti emelt biosz-, és emelt kémiaérettségire, ha nincs előzetes tudásom, de nem járok suliba?

Figyelt kérdés

Újra fogok érettségizni, mert a februárban megjelölt szakra mégsem szeretnék menni, hanem orvos szeretnék lenni, de ehhez emelt biosz- és kémiaérettségi kell, de egyikből sincs szinte semmilyen előzetes tudásom.


Szerintetek sikerülhetnének 90% fölé? Ha igen, milyen könyveket ajánlanátok?


Köszi :)


2012. máj. 8. 15:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

1 év alatt? Hogy a francba ne lehetne felkészülni? Simán, lazán, kényelmesen.

Bár azért kémiához lehet nem ártana egy tanár, mert magadtól nem biztos, hogy megérted. A biosz tanár nélkül is tanulható szerintem, bár ott is van néhány neccesebb téma.


Ha semmi alapod nincs, akkor mindenképp olyan könyv kell, ami részletesen elmagyarázza a dolgokat.

Vmilyen gimis tankönyv megfelel a célra, akár a Mozaikos sorozat, akár a Műszaki kiadós bioszkönyvek.

Kémiából nem vagyok teljesen toppon, de a Mozaikos könyvek abból sem rosszak, ill. a Villányi-féle sorozatokat szokták dicsérni.


Keress sok feladatot a neten, vagy szerezz be vmilyen feladatos könyvet. Mert abból lehet igazán megjegyezni a dolgokat szerintem.

2012. máj. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia. Én bioszból emeltezek idén. Na most nekem volt némi alapom, nem is rosszak, mégis a legelső, amit tapasztaltam, hogy a Mozaikos könyv bár részletes, mégsem volt minden tiszta elsőre, amit ott elolvastam. Szerintem először érdemes valami egyszerűbb könyvből tanulni, nekem ezek a Lénárdosak voltak. Nagyon sokan szidják, hogy az nem jó emelt szintre, de az alapok megértéséhez mégis ezt ajánlom. Az ábrái egyébként sokkal érthetőbbek, mint a Mozaikosnak. Ha megvannak az alapok, akkor lehet rájuk építeni az emelt anyagot. Ehhez mindenképpen javaslom a követelményrendszer folyamatos figyelését. Mert a könyvek rengeteg olyan dolgot írnak, amit pl nem is kérnek érettségin. A Sebőknés biosz könyveket nagyon tudom ajánlani, akár az emelt anyag megtanulására, akár a meglévő tudás begyakorlására. Én ezekből készültem fel, és a megoldott feladatsoraim nagyon jól sikerültek. Persze az igazi megmérettetés még hátra van :) Nem kellett egy év, hogy szépen meg tudjam tanulni, úgyhogy ha neked erre 12 hónapod van, akkor bőven fel tudsz rá készülni.

Kémiából én is ajánlom a tanárt, nélküle én nem tudtam volna felkészülni a középszintűre.

2012. máj. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én asztalom a kémia. Emelt kémiát elég jó eséllyel lehet 90% felett írni, ha az embernek stabil tudása van. Könyvekből a Mozaik kiadó gimnáziumi tankönyvei elég jók.

A Mozaikos 11-12. évfolyamra szánt összefoglaló tankönyv is jó, de a hozzá tartozó feladatgyűjtemény siralmas, tele van hibás feladatokkal, tanár nélküli felkészülésre elég szívás.

A Villányi-féle könyvek (hallomásból) szintén jók, a feladatgyűjtemény is korrekt, elég sok feladatot is tartalmaz. (Maga Villányi elég király tanár, ha a könyvei is hozzák a színvonalát, akkor sínen vagy.)

Amit pedig szintén ajánlok, az egy régebbi kémiatk., a címe: ENNYIT KELLene tudni KÉMIÁBÓL. Sárga borító, kis alak, kék betűkkel szedett cím. És szerintem még nyomják újonnan is, tehát rendelhető.


Ellenben a tanár nélküli felkészülést nem igazán javaslom, legalább heti egy órát rá kéne szánnod egy magántanárral a közös munkára, akár mindkét tárgyból, de a kémiából a feladatok miatt mindenképp. Annak a rutinját nem lehet könyvből beseggelni.

2012. máj. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
18%

Én azt mondom, hogy nem. Biosz emelten ha minden tudsz és jó a logikád, akkor érhetsz el 90%-ot. Ezt könyvekből lehetetlen, mert sok bennük a logikai bukfenc. Szerintem tanár nélkül szinte lehetetlen, kivéve persze, ha zseni vagy.

A kémia talán jobban megtanulható, de ez annyira egyén függő.

Egy jó gimnáziumban, végigtanulva a 4 évet sem könnyű 90 fölé írni mindkettőt szerintem. De nem akarom ezzel elvenni a kedved.

2012. máj. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: Ne nevettess már. Sosem jártam tanárhoz, és még csak azt sem mondanám, hogy a 4 év alatt szarrá tanultam magam biológiából, tekintve, hogy 11. év elején találtam ki, hogy orvosira akarok menni.

Mondjuk mindig is szerettem a biosz, és hálisten a logikámmal sincs gond, de zseninek nem nevezném magam.

Mégis 95% lett a biosz emeltem.


Egy év alatt bármilyen emelt érettségire fel lehet készülni, még beleszakadni sem kell.

2012. máj. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
azért a 95%-os biosz emelt nem gyakori, bármit mondasz. Nálunk a legjobbaknak szokott annyi lenni, és az ország egyik legjobb sulijába járok. Számomra is könnyű, mégis elnézek mindig pár apróságot. Alapból annyi kétértelmű részfeladat van, hogy esélytelen a 100. Ha abszolút tanár nélkül tanultam volna egyedül, biztos sok sötét folt lenne a tudásomban, mert a könyv nem fogalmaz egzaktul. Te is suliban tanultad a bioszt, szóval nem tudhatod, milyen teljesen egyedül felkészülni. Itt nem az 1 éven van a hangsúly, az idő bőven elég.
2012. máj. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

össze ne vesszetek!! :)

köszi a válaszokat!!

2012. máj. 11. 09:31
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Nwem olvastam el az előző válaszokat, úgy írok most.

Fel tudsz készülni minden gond nélkül.

Ötösöm lesz kémiából, Ötösöm lesz genetikából, Mozaikos biosz és kémia könyvek, Szerényi Gábor féle feladatgyűjtemény és fakos könyvek, Havas Thyra Biológia (ez vázlatokat tartlamaz, de én szeretem nagyon) Irány az egyetem! Biológia I-II, középiskolai összefoglaló, Nemzeti tankönyvkiadó (könyvtárakban megtalálod)

Ezeket tartom hasznos tankönyvnek. Amúgy a mozaik egy kalap szar, nehogy elkövesd azt a hibát, hogy csak arra támaszkodsz, bármilyen jónak is tűnik elsőre, NEM AZ!

sok sikert, jó munkát

2012. máj. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Na beleolvasgattam az előző válaszokba. Olvass el minél több féle könyvet és forrást, akár orvosi tankönyveket is, és akkor menni fog tanár nélkül is.
2012. máj. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
amúgy ha kell vmelyik könyvnek a pontos címe, vagy szerzője, akkor írjál nekem nyugodtan
2012. máj. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!