Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Germanisztika/Skandinavisztika...

Germanisztika/Skandinavisztika ELTE: megéri?

Figyelt kérdés

Egyszerűen imádom a germán nyelveket és élek-halok Skandináviáért! Svéd-dán-norvég (angol-német is) felsőfokú nyelvtudásom van, finn nyelv is érdekel, de még nem volt lehetőségem tanulni.

Ezzel szeretnék foglalkozni, KÜLFÖLDÖN, kérdés, hogy az ilyen diplomát szerzettek hány százaléka tud azzal is foglalkozni, amivel szeretne külföldön (pl ilyen témájú újság írása, tanár, fordító, tolmács). Van egyszerűen elvégezném, élvezném, és kidobhatnám utána sok éves munkámat??! 16 éves vagyok, milyen nyelvet érdemes még elsajátítanom, ha ilyennel szeretnék foglalkozni? Van esély az egyetemen oktatóként bennmaradnom? Köszönöm!:)



2013. máj. 20. 19:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
7%
Nem éri meg
2013. máj. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
18%
Először csináld meg az érettégit
2013. máj. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem csináld meg, mert láthatóan ez neked az életed. Így pedig ezt érdemes csinálnod. 5 nyelvet tudsz?? Atyavilág.

Figyelj, tanár tuti lehetsz vele még külföldön is, és ne félj, ott nem olyanok a kereseti viszonyok, mint nálunk...

Legközelebbi célként pedig javaslom, hogy csinálj nyelvvizsgákat (az összesből) meg jó érettségit. Így lesz sok esélyed ebben a szakmában! :)

2013. máj. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

53 %-os, fogd már be, könyörögve kérlek!


Kérdező: ezeken a szakokon nem nyelvet fogsz tanulni, természetesen azt is, hanem a hozzá kapcsolódó irodalmat, történelmet, civilizációs tantárgyakat. Ha érdekel, csináljad.

2013. máj. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is ugyanígy vagyok, mint te , kérdező. Mindenem Skandinávia, ott szeretnék élni. Az ELTE szakán én is gondolkoztam, de aztán mégsem jelöltem meg, mert félek, hogy nem találnék munkát.

Mi szeretnél lenni pontosan?

Az tuti, hogy az egyetemet imádnád akkor, én is azt tenném :) Csak utána lenne nehezebb szerintem, de ha elmész az egyik nagykövetséghez (majd amelyik országot választod végül) akkor ott biztos tudnak segíteni, meg állásajánlatokat mutatni. Csak ne add fel!

Szerintem, ha már így megkérdezted, a francia nyelvet kicsit tanulmányozd, de ilyen nyelvtudás mellett máris nagy esélyeid vannak.

Hova szeretnél majd menni?


Ja, és azt majd nézd meg, hogy milyen érettségi kell, hogy azzal majd ne legyen gond, ha egyetemet választasz.

2013. máj. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
28%

Ne haragudj, de mi értelme lenne annak, hogy germanisztikát/skandinavisztikát tanulsz, majd utána odaköltözöl? Nagyobb lehetőség lenne abban, ha olyasmit tanulsz, amire nagy szükségük van. Ez kicsit olyan, mintha egy arab magyar szakot végez, és idejön vele... Nem bántásból mondom, de többre menél valami olyasmivel, amire nagyobb igénye van ezeknek az országoknak.


A nagykövetségi állásokról pedig csak annyit, hogy követségen belül 5 nyelvvizsga is kevés lehet az ismeretség nélkül.

2013. máj. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem nagyon jól járnál vele. Én külföldön élek és bár beszélnék 3 nyelven nagyon jól(!!!), nagyon jól megélnék fordításokból, hivataloknak dolgozni, tanítani. Mo-n nem biztos, hogy könnyen találnál állást (bár 3 nyelvvel szerintem nem gond multinál állást találni), de ha tényleg magas fokon tudod ezeket a nyelveket bármelyik EU intézmény 2 kézzel kapna érted.
2013. máj. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van a 6. válaszolónak. Ha mindenképpen külföldben gondolkozol, akkor érdemesebb olyan szakmát választani, amivel majd ott kint el tudsz helyezkedni. Mondom ezt úgy, hogy én ezen a szakon tanulok jelen pillanatban.

Egyébként ez komoly, hogy 16 évesen 5 nyelven beszélsz felsőfokon? Ez annyira szuper! :) Nem írnád le pár mondatban, hogy hogyan, milyen módszerrel tanultál? Szerintem lennének itt páran, akik hasznát vennék. :D

2013. jún. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Bocs, de hol tanultál

meg norvégül ?

2018. aug. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Van nyelvvizsgád

is ?

2018. aug. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!