Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségi választható tantárgy...

Érettségi választható tantárgy bármi lehet?

Figyelt kérdés

Az lenne a problémám, hogy nekem németből kellene érettségiznem. De a német nem megy annyira de egy másik nyelven simán kitöltöm 90%-ra a feladatlapot(középszinten). Csak az a bökkenő, hogy úgy tudom, csak 2 évig tanult tárgyból lehet választani. Ez tényleg így van? Nem lehetne választani a másik nyelvet? Mert a mostani írásbeli gyenge lett németből, és megszeretném próbálni az őszi érettségin a másikat is.

A válaszokat előre is köszönöm.



2013. máj. 21. 10:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Van már érettségid vagy most érettségizel?

Ha most befejezed azt a vizsgát (abból a nyelvből)

és meglesz az éretts. bizid, akkor utána elvileg mehetnél még ősszel is (pl. javítani vlmelyik tárgyból)

Csak nem vagyok benne biztos, az még ingyenes lenne-e

(csak az első bizi (éretts) megszerzése van ingyen)

2013. máj. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Most érettségizem és kettesre saccolom a mostani németem.

Az nem számít ha fizetni kell érte. Csak nem németből akarom megcsinálni a nyelvi érettségim idén ősszel.

Viszont, hallottam olyan szabályról, hogy csak olyanból lehet amit legalább 2 évig tanultam a középiskolában. Szóval összegezve a kérdésem újra. Ha pl. németet tanultam 4 évig középiskolában, de angolt a középiskolában nem tanultam. Akkor is mehetek angol nyelvből most ősszel érettségizni?

2013. máj. 21. 13:17
 3/4 anonim válasza:
igen, mehetsz. volt olyan ismerősöm aki suliban érettségizett angolból, pedig nem tanult a suliban angolt. sok sikert
2013. máj. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet a művtöri is
2017. okt. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!