Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jelentkeztem a SZTE TTIK...

Jelentkeztem a SZTE TTIK biológia szakra, hogyan tudok innen a SZTE ÁOK-ra átjelentkezni?

Figyelt kérdés
Van emelt biológia érettségim, de nincs meg a fizika vagy kémia. Hogy tudnék egyetemen belül a másik karra átmenni? Kéne egy érettségi fizikából vagy kémiából, vagy elég csak szintemelő vizsgát tennem majd abból a vizsgaanyagból ami nem lesz meg?
2013. máj. 21. 13:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Sehogy. A biológia szak első vagy akármelyik évében, semmi sem egyezik meg az általános orvosi szakkal. Még szerintem ha újra felvételizel sincs olyan tárgyad, amit elfogadnának. Egyébként csak FOK-ról és hallottam olyanról, hogy GYTK-ról sikerült átmenni.
2013. máj. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szerintem sem valószínű,hogy át tudsz menni,na meg az érettségi az érettségi, és ráadásul emelt, nem hiszem,hogy bármi helyetesíteni tudná az érettségit a te esetben,DE ennek ellenére ajánlom,hogy olyan helyen érdeklődj,ahol biztos választ is tudsz kapni,nem itt! :) itt kevesen tudnak lényegi hozzászólást adni
2013. máj. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
69%
Ha nem írtad be az orvosit akkor nem tudod elsőnek betenni, mert már csak sorrendet tudsz módosítani( gondolom nem írtad be, mivel nem emeleteztél kémiából vagy fizikából) Legcélszerűbb az lenne ha kihagysz egy évet, és abban az egy évben felkészülsz az emelt pl kémiára, majd újra jelentkezel. Nem célszerű elkezdeni a bioszt ha más érdekel, mert ha rájössz hogy inkább az orvosi és a bioszt otthagyod, ki kell fizetned azoknak a féléveknek az árát amit oda jártál.. Én a te helyedben biztos évet hagynék ki és megpróbálnék egy minél magasabb %-ú másik emelt érettségit kihozni magamból.. Sok sikert!:)
2013. máj. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor (sajnos) nem tudsz-

(Előbb tedd le az emelt kémiát)

2017. máj. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!