Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi egyetemre szükésges a...

Orvosi egyetemre szükésges a 2 nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
10.be járok, kémia biosz fakot vettem fel. Angolból középszintű nyelvvizsga megvan, viszont a némettel hadilábon állok. Azt hallottam hogy felvételhez nem kell nyelvvizsga, de a diplomához?

2013. máj. 21. 19:21
 1/5 bensdorp ***** válasza:
100%
A felvételhez az új rendszer szerint valóban nem kell egy se. A SOTÉ-ról tudok nyilatkozni: mindhárom egyetemi karon 2 nyelvvizsga kell a diploma kiadásához, ebből az egyik legalább középfokú (a másik akár egyetemi záróvizsga is lehet szaknyelvből vagy általános nyelvből - ezek kb. alapfokú szintnek felelnek meg), és az egyiknek mindenképp angolnak kell lennie.
2013. máj. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 bensdorp ***** válasza:
És nagyon javaslom, hogy még egyetem előtt ess túl a második nyelvvizsgán, mert egyetem alatt sokkal-sokkal kevesebb időd lesz, mint most.
2013. máj. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi a választ
2013. máj. 22. 17:45
 4/5 A kérdező kommentje:
Még talán annyi, hogy közép angolom van, akkor ez mellé elég egy alapfokú német?
2013. máj. 22. 17:47
 5/5 bensdorp ***** válasza:
100%
Persze, működik, azzal már meglesz a minimum feltételed a diplomához.
2013. máj. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!