Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvidéki vagyok. Ha itt már...

Felvidéki vagyok. Ha itt már elvégeztem egy egyetemet, jelentkezek Magyarországon egyetemre, a pontok szerint elérem azt, hogy államilag térített szakon tanuljak, akkor az egyetem elvégzése után milyen követelmények vonatkoznak rám?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, ott kell dolgoznom az államilag támogatott képzési évekkel arányosan X évet (amit nem is bánok, inkább ott, mint itt), ezen kívül egyéb kritériumok?


Konkrétan történész képzésre mennék (pl. ELTE), de itt már elvégeztem egy történelem tanári szakot.


2013. máj. 23. 11:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha már jártál történelemre, minek akarsz még egyszer menni? Vagy BA-t végeztél és MA-ra mennél? Akkor szóbeli felvételi is van tudtommal.
2013. júl. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A diplomát valószínűleg honosítani kell, mármint a BA-sat, ha MA-ra mégy, de ha BA-t végeztél és Magyarországon BA-ra mennél, akkor nem kell (vagy ha MA-t végeztél és MA-ra is mennél, akkor sem).
2013. júl. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezt én sem értem, most akkor mesterképzésre mennél? Mert kétszer elvégezni tényleg felesleges az alapot. Amúgy az lehet hogy le kellene dolgoznod x évet, miután tanultál, de elég sokan mennek diploma után külföldre, szóval szerintem nem egy bonyolult dolog megoldani azt, hogy külföldön dolgozz miután végeztél itt (már ha szeretnél valahol máshol is szerencsét próbálni :) )

A legegyszerűbb szerintem az lenne ha felhívnád az ELTE illetékesét és érdeklődnél erről hogy akkor kell e honosítanod, vagy hogy menne a jelentkezés, vagy akár mailen is érdeklődhetsz.

Sok sikert!

2013. aug. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja mondjuk az igaz hogy fogalmam sincs a szlovák töri képzésről, szóval nem tudom hogy mit oktatnak, azaz le kellene e tenned a magyar kritériumhoz plusz vizsgákat.
2013. aug. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!