Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik a legjobb Orvosi...

Melyik a legjobb Orvosi Egyetem Magyarországon?

Figyelt kérdés
2012. aug. 9. 21:53
 1/10 anonim ***** válasza:
25%
SOTE
2012. aug. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%

Úgy is mindenki azt mondja, ahová jár. Olyan ember meg nincs, aki mindent próbálta.

Egyébként sincsen olyan, hogy egy egyetem mindenben a legjobb.


Egyébként miért szokása az embereknek csak úgy random bizonyos szavakat nagybetűvel írni?

2012. aug. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%
SZOTE
2012. aug. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

(off: 2. válaszoló, azért, mert kevés ált. isk. oktat helyesírást...)


ha elméleti pályára akarsz menni, akk sote. ha gyakorlatiasabb, akk pote, dote. a szote-ról semmit nem tudok, egy ismerősöm eljött onnan, mert nem szerette, egy másik kiválóan érzi magát és az oktatást is szereti.

2012. aug. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
amúgy sztem azt válaszd, amelyik a legközelebb van hozzád. nem leszel jobb v rosszabb orvos.
2012. aug. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok, mellesleg SZOTÉ-s. Azok hagyják itt a sulit, akik nem tudják magukat átverekedni a harmadéven. Ugyanis a legtöbb egyetemen elsőben és másodikban szórnak, harmadévtől meg laza a dolog, nálunk inkább a második és harmadik év (főleg a harmadik) szívatós.
2012. aug. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%
Utolsó: Te talán jártál azokra a "kalap szar" egyetemekre?
2012. aug. 10. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyik jó (és mindegyik másért). Ha leírod pontosan, mire vagy kíváncsi, részletesebben is kifejtem majd :)

A legfrissebb rangsorban az oktatók terén a PTE, hallgatók terén a SOTE volt a legjobb papíron, de ezeket a rangsorokat is olyan szempontok alapján írják, aminek a gyakorlatban nem sok kihatása van. Az alapján válassz inkább, hogy melyikhez laksz közelebb, melyik városban laknál szívesen, hol vannak esetleg ismerőseid, stb.

Magyarország eléggé Budapest-centrikus, így mindenki a SOTE-ra akar menni, emiatt magasabb ott a ponthatár. De az oktatás színvonala mindenhol ugyanaz kb, inkább az egyes tárgyak közt vannak különbségek. Ha pl. nem szereted a molekuláris biológiát, akkor nem Pécs a nyerő, mert PTE-n az nagyon erős. Debrecenben a biofizika nagyon erős. Szegeden a kémia. Stb. Budapest viszonylag jól megközelíthető vonattal, de az egyes intézetek szét vannak szórva a városon belül, ez néha elég bonyolult, ha fél órád van átérni a világ másik végére. Ezzel szemben Debrecenben pl. minden egy helyen van.

2012. aug. 10. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%

Amúgy én azt figyeltem meg, hogy általában azok nyomatnak egy bizonyos egyetemet nagyon, akik még a közelében sem jártak orvosi egyetemnek.


Ezzel szemben ha megkérdezel egy orvostanhallgatót, hogy szerinte melyik a legjobb orvosi egyetem az országban, akkor a legtöbben azt fogják mondani hogy ők nagyon szeretnek a saját egyetemükre járni, de mind a négy egyetemen elismert és jó.


És azért fogják ezt mondani, mert így is van.

Szóval oda menj, ami a legközelebb van hozzád.


Én például pesti vagyok, vidéki egyetemen tanulok. Mind a két város egyetemi klinikáján voltam már gyakorlaton. Mind a két helyen tapasztaltam sok pozitívat és negatívat is. De az általános tapasztalat az volt, hogy ha tanulni akarsz és nem csak lógni, akkor mindenhol meg van rá a lehetőséged. Csak nem szabad arra várni, hogy oda menjenek hozzád "hogy ugyan kedves XY gyere már had mutassak egy két trükköt". Mert arra bizony várhatsz.


Szóval akár melyik egyetemre is mész, nem jársz rosszul!

2012. aug. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%
ha esetleg van konkrét elképzelésed, h milyen orvos lennél, akkor nézd meg a rezidensi felvételinél számított tárgyakat. és aszerint válaszd ki az egyetemet, h hol oktatják a legnívósabban. nyilván ez abban az esetben érvényes, ha nem számít neked a távolság. én pécsre járok, és baromira nem igaz pl, h a sote-ról azért jön ide vki, m ezt el tudja végezni. sok esetben már az újrakezdett alapozó modul fog ki rajtuk:) vagy eleve ezt kezdik el, mert ehhez volt elég pontjuk. nekem lett volna a sote-ra is, de pécsi lévén nem láttam értelmét beadni egyáltalán oda is... akik nyomják a sote-t azok általában pestiek, vagy rájuk is hat a fővárosközpontúság... mellesleg itt is hemzsegnek a külföldiek. angol és német évfolyamok is vannak.
2012. aug. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!