Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes a Corvinusra menni...

Érdemes a Corvinusra menni biomérnöki képzésre, eltér a többi egyetem képzéseitől?

Figyelt kérdés
Azért tartom kicsit furának mert az élelmiszertudományi karhoz tartozik
2013. máj. 23. 17:40
 1/1 anonim ***** válasza:
Hova máshova tartozna, a kertészekhez? Eddig amiket láttam, hallottam, úgy vettem észre, hogy minden egyetem minden szakán van valami, ami sokkal erősebb, mint más egyetem ugyan ilyen szakán. Biomérnököknél ez a BME-n egyértelműen a kémia, mivel a vegyészekkel együtt tanulják. Corvinuson a biomérnökök nagyon sok enzimes dolgot tanulnak, a képzésük elég nagy részét ezek a tárgyak teszik ki, ha jól láttam. A mérnöki dolgok, ami mindkét helyen főleg műveletek, ugyan az nagyjából, mint a BME-n, még a felépítés is szerintem. A corvinuson a kezdetektől fogva kiscsoportos oktatás van a tárgyak nagy részénél, és ezt a kiscsoportot ne úgy értsd, hogy 35 fő, mint a BME-n, hanem 20 embernél több nem nagyon van egy gyakorlaton, de második évtől már inkább 10, főleg laborokon.
2013. máj. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!