Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME környezetmérnök képzés...

BME környezetmérnök képzés színvonalas?

Figyelt kérdés

Érdemes átmennem?

Igazából kívülről az látszik, hogy nagyon negatívan állnak a szakhoz. Ami jogos, én is így állok hozzá egy hallgatójaként. Csakhogy ha egy iskola így áll hozzá, akkor felmerül bennem a kérdés, hogy a tanárok "odateszik"-e magukat rendesen?

Mennyi igazi szakmabeli tanár van?

Mennyire számít az iskola neve? Alapvetően tudom, hogy lehetetlen-közeli az elhelyezkedés; de ha ennek ellenére lehet "mérni"?


Attól félek, hogy a képzés lényegi színvonala nem jobb, mint ott, ahonnan átmennék, csak néhány szórótantárgy miatt idegörlő, illetve értelmetlen szívatásokkal veszik el az időt az iskolapadon kívüli szakmai fejlődés lehetőségétől.


Magáról a karról vegyeseket hallottam. Egyesek szerint kegyetlen sokat tanulsz az esetleg kettesért. Mások szerint ha tanulsz, nemhogy a kettes meglesz, hanem esélyed van jobb jegyre is.


A mostani helyemen 4 egész volt az átlagom (a "mezei" átlag) első félévben, ekörül vagy kicsivel felette várható most is.

Van egy olyan tulajdonságom, hogy maximalista vagyok, a legjobbra hajtok. Attól félek, a BME-n túlhajtanám magam értelmetlenül, nem elégednék meg a rosszabbal, hogy aludni tudjak + néha szórakozás.


Nem vagyok jó agyú, de próbálok odafigyelni és megfelelően beosztani a tanulást, hogy ne haljak bele de menjen is (csak mint írtam, ha nehézség van, hajlamos vagyok átesni a ló túloldalára).


Szerintetek menjek át vagy maradjak?

Valaki azt tanácsolta, hogy menjek oda és kérdezősködjek a hallgatóktól. A gond csak az, hogy bio- és vegyészmérnökökkel találkoznék, akik a szakot szidnák. Ami nem baj, sőt, valószínűleg az enyémnél jobb a véleményük róla. :D Viszont lényegi infóhoz ilyen módon nem tudok jutni...


2013. máj. 23. 18:03
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!