Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek az Óbudai Egyetem...

Szerintetek az Óbudai Egyetem Villamosmérnöki Karáról átvesznek a BME-VIK re 3-as átlaggal?

Figyelt kérdés
Érdemes egyáltalán átmenni?
2013. máj. 24. 11:38
 1/5 anonim válasza:

Én pont az ellenkezőjén gondolkozom, bár én újra felvételin :)

Amúgy attól függ, hogy miért akarsz átmenni. A BME igazából tetszik nekem, de szerintem túl sok a szopás vele, legalábbis vidékről bejáróként így látom. Ha koliban vagy, akkor jóval több a segítség és gondolom motiválóbb a légkör.

De ha szorgalmas vagy és egész félévben tanulsz, akkor én azt mondom, érdemes, mert a bme-s diploma jobban megbecsült. De azzal mindenképp számolj, hogy nem sok tárgyat tudsz elfogadtatni szerintem, mert egyik haverom újrafelvételizett a BME-re, mert előzőleg már kirúgták a túl kevés kredit miatt és az ott teljesített tárgyak közül sem tudott elfogadtatni sokat. És szerintem a Kandóhoz képest jóval kevesebb a gyakorlati oktatás.

Egyébként miért szeretnél átjelentkezni?

2013. máj. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fognak átvenni, de ez csak szubjektív vélemény.
2013. máj. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"(1) A Villamosmérnöki és Informatikai karon oktatott alapképzési és mesterképzési szakokra való átvétel szükséges, de nem elégséges feltétele, hogy a kérelmet benyújtó hallgató

(a) egy felsőoktatási intézmény hallgatójaként az adott képzési szinten legalább két aktív félévet eltöltsön, és legalább 45 kreditet megszerezzen,

(b) utolsó két aktív félévének a BME TVSZ szerinti ösztöndíjindexe alapképzésre való átvétel esetén legalább 3.50, mesterképzésre való átvétel esetén legalább 4.0 legyen."

Mégsem csak szubjektív vélemény. Azért ennek minimum utánanézhettél volna, mielőtt egyáltalán elkezdesz kérdezősködni.

2013. máj. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kandós diploma megbecsültebb...
2013. jún. 23. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Utolsónak:


Oszt hol?

2014. jan. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!