Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehetek angol-német szakos tanár?

Lehetek angol-német szakos tanár?

Figyelt kérdés
Középiskolai angol-német szakos tanár szeretnék lenni. Mit kell ehhez csinálnom? Most 10-es vagyok, középiskolában a németet tanulom több órában, de anglisztikára szeretnék menni. Úgy gondoltam, nyáron elmegyek intenzív tanfolyamokra és november-december körül leteszem a német középfokú nyelvvizsgát, és akkor 12-ben majd csak középszintű érettségit. 12-ben szeretném letenni angolból is a középfokút, de abból emelt szintű érettségit, mert az kell az anglisztikára. Tehát angol német középfokú nyelvvizsga, németből közép angolból emelt szintű érettségi. Ez jó így? Aztán az anglisztikán majd felvenném minornak a németet. Így akkor egy főiskolával/egyetemmel (4-5-6 nem tudom pontosan mennyi év) meg lenne az angol-német szakos középiskolai tanári diplomám? Vagy külön kéne járnom anglisztikára, majd germanisztikára, ami így kétszer annyi év lenne?
2013. máj. 24. 17:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem már nincs ilyen, hogy minor szak. Ha tanár szeretnél lenni, akkor kimondottan angol-német szakos tanári szakra kell jelentkezned, nem pedig anglisztikára.
2013. máj. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tényleg? Jó, hogy írtad, én erről nem tudtam. Mindenképpen anglisztikára szeretnék menni, akkor így csak angol tanár lehetek? Igazából nem baj, akkor majd utána elvégzek egy második főiskolát, a germanisztikát.
2013. máj. 25. 18:36
 3/4 anonim válasza:
Igen, osztatlan tanári képzés érettségi után. Én is ezen az angol-német szakon gondolkodom jövőre, csak azt nem értem ,hogy most akkor mindkét tárgyból emelt érettségi szükséges, vagy elég az egyikből. Neten egész nap utána olvastam és elég össze-vissza van írva. (bocsánat hogy a kérdésednél új kérdést teszek fel, csak gondoltam idevág és ti biztos tudjátok)
2013. nov. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Csak osztatlan tanári képzéssel lehetek tanár? Anglisztikával és germanisztikával nem?
2013. nov. 17. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!