Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek egy olyan embernek...

Szerintetek egy olyan embernek aki nem sok iskolát végzett csak a 8 általánost annak szerintetek lehet hosszú és boldog élete ilyen alacsony végzettségel?

Figyelt kérdés
mit gondoltok a 8 általánost végzett emberekről? hülyének tartjátok őket?

2013. máj. 25. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Hülyének tartom-e? Attól függ, miért csak 8 osztálya van... Ha pl. lusta, úgy rugdossák át évről évre, zűrös, nem érdekli, stb. akkor igen. Ha problémái vannak, és egyebek ( mint pl. nekem) akkor nem. Én épp most készülök estin leérettségizni, igaz már van 2 szakmám a munkaügynek köszönhetően.
2013. máj. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Nyugodj meg , alacsony végzettséggel is lehet " hosszú és boldog " életed , csak ezért többet kell tenned , mint azoknak , akiknek jó szakmájuk , jó végzettségük van.

Meg kell találnod azt a területet , ahol a te adottságaiddal,tudásoddal boldogulhatsz és megvalósíthatod önmagadat ....

Ez egyébként nem egy könnyű feladat !

Az egyetemi, főiskolai diploma nem egy Jolly Joker az életben való boldogulásra , bár jobb eséllyel indulsz , ha rendelkezel vele.Ma Magyarországon nem is annyira magas végzettségre van szükség ( egyébként a magyar diplomák jó része elég " light " - os , persze tisztelet a kivételnek), hanem inkább speciális piacképes szaktudásra, nyelvtudásra , jó kapcsolatrendszerre ,céltudatosságra , vagy egy gazdag apósra...

A 8 általánost végzettek nem hülyék , de a lehetőségeik behatároltak , könyebben " elkallódnak " ....

2013. máj. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek, kedves utolsó :)
2013. máj. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én apám is csak épphogy elvégezte,mert nagyon lusta volt,mégis most gazdagok vagyunk,szerintem igenis lehet,de valamit azért tenni kell a boldogáségért.
2013. máj. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

hát ez attól függ.

én 10. osztályban otthagytam a gimit, beálltam fodrásznak. az nem jött be, 2 évig senyvedtem a gazdasági helyzet, meg az emberek pénztelensége miatt, majd nem vettek fel sehova dolgozni más irányban, mert csak 8 általánosom volt. ezért levelezőre jelentkeztem érettségizni, közben elvégeztem egy kereskedelmit is.. jó szar melókat kaptam, most meg már egyetemet kezdem szeptemberben, végre olyan szakon, amit imádok, és boldoggá tesz.


van, akinek így is bejön az élet, és van, akinek nem. nekem legnagyobb problémám az volt, hogy az agyam nem volt lefárasztva, a tudásvágyam nem volt kielégítve, millió érdekes, értelmes dolog van a világon, ami egy embert megmozgathat, és ez hiányzott. az meg, hogy csak szar munkáim voltak, elég nagy motivációt adott. az érettségim közel kitűnő, ami még ha nappalin nem is, de levelezőn, 8 órás munka mellett szerintem nem könnyű. az osztályban megismertem sok-sok embert, akik mind más ok miatt, de belevágtak az érettségibe, és sikerült is nekik, csak ajánlani tudom az alternatív képzéseket, megéri, nem tudhatod, mikor kellhet, és ha leragadsz ezen a szinten, akkor baromira lekorlátozod magad. legalább az érettségiig el kell jutni, mert nem tudhatod, mit hoz a jövő. látod, nekem is van egy slágerszakmám (fodrász), nem is vagyok belőle rossz, mégsem jutottam vele sehova.

2013. jún. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ, hogy melyik korosztályról van szó. Manapság minden hülyének minimum érettségit osztanak. Régebben az érettséginek színvonala, rangja volt. Arról nem is beszélve, hogy egy falusi iskola után, ahol egyetlen részeges tanító foglalkozott az összes osztállyal, nem sok esélyed volt a középiskolai felvételire.


Ismerek egy 1929-es születésű embert, aki hasonló helyzetben volt. A szülei sem igen erőltették, hogy tanuljon, inkább azt akarták hogy otthon segítsen a mezőgazdasági munkákban. 14 éves korában aztán elvitték leventének (hasonló mint a sorkatonaság, de a fiatalabb fiúkra vonatkozott)Németországba, ahonnan csak a háború után keveredett haza, de az iskolát már nem fejezte be.


Később a munka és a család mellett esti iskolában szerzett szakmunkás képesítést. Szóval ő nem volt se hülye, se lusta, de egyszerűen nem volt meg rá a lehetősége, hogy érettségizzen. A fia és unokái viszont csomó tanulmányi versenyt nyertek, és diplomás emberek lettek belőlük.


Ma viszont 2013-at írunk, és mostanában leventének sem visznek el senkit.

2013. jún. 5. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!