Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vannak Magyarországon olyan...

Vannak Magyarországon olyan iskolák, ahová pl. autista vagy mozgássérült gyerekek járnak az egészséges osztálytársakkal egy osztályba?

Figyelt kérdés

2013. máj. 26. 10:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, van. Szinte minden iskolában integrált nevelés folyik, tehát a sérült gyerekek egy osztályba járnak az egészségesekkel.
2013. máj. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%

Az autistáknak más nevelési igényeik vannak, ezért őket nem szokták "normál" suliba vinni.

A mozgássérültek meg miért ne mehetnének? Attól még hogy valaki nem tud lábra állni még lehet akár orvos is.

2013. máj. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
46%
Nem értem a 2. válaszolót miért kellett lepontozni, amikor teljesen az igazságot írta. Én speciel fogyatékos gyerekekkel foglalkozom, ők egy speciális iskolába járnak, ide olyan értelemben egészséges gyerek nem jár. Autisták külön osztályba járnak, de ők nem is beszélnek, tehát el nem tudom képzelni, hogy miképpen tanulhatnának egy normál intézményben? Hacsak nem valami nagyon gyenge autizmusról van szó. Mozgássérült természetesen tanulhat rendes iskolában is, nekem is volt anno ilyen osztálytársam, mivel a szellemi képességei semmivel sem hátráltatottabbak, mint bárki másé. De egy értelmi fogyatékos gyerekkel teljesen másképp kell bánni, főleg ha az súlyos. Esetleg még az ilyen tanulásban akadályozott gyerekek járhatnak rendes sulikba, de abból is az enyhébbik, ha nagyon súlyos, akkor már ők is speciális iskolákba kerülnek. És akkor még egyszer írom: én ezzel foglalkozom, szóval én tudom is, nem csak a hasamra ütök.
2013. máj. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%

" én ezzel foglalkozom, szóval én tudom is, nem csak a hasamra ütök."


Ha ezzel foglalkozol, akkor pláne tudhatnád, hogy az autizmus egy spektrum, ahol a súlyos, típusos autistáktól kezdve a magasan funkcionálókig mindenféle megtalálható, tehát nem lehet kijelenteni, hogy egy autista nem oktatható integráltan. Dehogynem! Én nem ezzel foglalkozom, csak foglalkoztam... alapítványi integráló iskolában volt típusos autista tanítványunk is, a testvérével együtt, aki magasan funkcionáló autista.

A lányom is auti (magasan funkcionáló), integráltan oktatható, és sikerült is őt tökéletesen integrálni.

A szakértő bizottságok azért vannak, hogy eldöntsék, melyik gyerek járhat "normál" közösségbe, és ki az, akinek inkább megfelel a speciális oktatás. A szülőnek meg persze olyan intézményt kell találni, ahol a feltételek biztosítottak. Ez lehet állami, vagy alapítványi iskola is (de az alapítványi iskolában is integráció van).

2013. máj. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként léteznek (sajnos egyre kevesebb helyen) normál iskolákban speciális osztályok is (logopédiai, vagy kimondottan autista osztály). Ezek kisebb létszámúak, és az integrációt készítik elő.
2013. máj. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
16%
Te meg kedves utolsó, próbáld meg értelmezni mások irományát, mielőtt kötözködsz. Odaírtam, hogy ha gyenge autizmusról van szó, akkor lehet. De olyanoknál, akik beszélni nem tudnak, adott esetben agresszívak, semmiképpen sem jöhet szóba.
2013. máj. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
47%

"De olyanoknál, akik beszélni nem tudnak, adott esetben agresszívak, semmiképpen sem jöhet szóba."

Erre írtam, hogy de, szóbajöhet. Integráló iskolában volt nem beszélő auti tanítványunk. Néha agresszív is volt, de ezt a pedagógusoknak tudni kell kezelni!

2013. máj. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
De szomorú, hogy egyből összevesztek és sértegetitek egymást... Köszönöm a válaszokat.
2013. máj. 28. 08:26
 9/12 anonim válasza:
100%
Én Asperger-szindrómás vagyok, és teljesen normális gimibe járok, amit szeretek is! 18/L
2014. márc. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
46%
mozgássérült csak elvben járnat normál iskolába, de a valóságban nem, mert nem tud felmenni még a portáig se a sok lépcső miatt :(
2015. márc. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!