Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pótfelvételi mit is jelent...

Pótfelvételi mit is jelent pontosan?

Figyelt kérdés
Ha valaki meggondolja magát és szeretne más szakra jelentkezni, ahol tudja, hogy még pl. 140 üres hely van, akkor is csak fizetősre lehet jelentkezni augusztusban? Vagy hogyan működik ez?
2013. máj. 28. 22:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha már leadtad a jelentkezésedet, nem pótfelvételizhetsz, csak ha nem vesznek fel sehova (vagy ha alapból nem jelentkeztél sehova). De azt hiszem, lehet kérvényt írni visszavonásról és sorrendmódosításról is. Amúgy igen, csak egy sazkot jelelöhetsz, azt is fizetősen, szóval nagyon meg kell nézni, a választott sulid választott szakán mennyi még a férőhely, és megvan-e a pontod. Egyébként a ponthatár emelkedik pótfelvételin a pótfelvételizők eredményétől függően. Én tavaly így jelentkeztem, nem sokat ugrott a ponthatár, de hát én elég ritka szakot jelöltem, mármint nem sok iránta az érdeklődő. Mondjuk valaki így is lecsúszott, mert már nem fért be. Idén valószínűleg sokkal-sokkal több lesz a férőhely, mivel idén 50ezertel kevesebben jelentkeztek. 5 ezer forint amúgy, bár ez nem fontos annyira.

Ja amúgy elvileg úgyis érvénytelenítheted a mostani jelentkezésedet, hogy nem pótolod majd a hiányzó dokumentumokat. Akkor érvénytelennek tekintenek, elvileg.

2013. máj. 29. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!