Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Iskolaváltás, de melyik...

Iskolaváltás, de melyik iskola legyen? (Sürgős, a többi lent! )

Figyelt kérdés

A barátom 18 lesz, jelenleg 11-es újra,mert előző évében bukott fizikából és matematikából.Az új osztályában 6-7 gyerek rászállt,és tönkreteszik a mindennapjait.Mondtam neki az iskolaváltás,most már úgy tűnik ez az utolsó reménye.


Olyan budapesti belvárosi szakközépet keresünk,ami átvenné őt ezzel a bukással,és mégsem valami borzasztóan otromba diákokkal és erőszakkal teli suli... Tapasztalatokat,javaslatokat várok,előre is nagyon köszönöm a segítséget!


15/L


2009. okt. 6. 07:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezt hagyd a szüleire,az ő dolguk,nem a tiéd. Te úgysem tehetsz érte semmit sem,ahogy ő sem saját magáért.
2009. okt. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul olyan funkció nem nagyon van, hogy meg lehetne nézni az adott osztály bunkósági szintjét. Sajnos. :(
2009. okt. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

11-ben már nem olyan egyszerű iskolát váltani. Persze meg lehet oldani, de rengeteget kell tanulni hozzá, hiszen az előző évek szakmai tárgyaiból kérik a szintvizsgát. Ezt inkább nyáron kellett volna elintézni (persze akkor még nem tudta milyen az új osztály) és nem évközben.

Mindenképp először nézd meg milyen sulik vannak, ha van olyan szakközép, amilyenbe járt (informatikai vagy nem tudom egészségügyi, mondtam csak valamit) akkor talán nem kérik a szintvizsgát (ami nagyon komoly, 3 év anyaga) és átveszik. A bukás nem pozitív dolog, pláne hogy matekból kell érettségizni.. :S

ha a cél az érettségi megszerzése, átmehet esti suliba is, napközben pedig pár órában vállalhat melót, d.u. meg mehet suliba.

Esetleg sulin belül menjen át másik osztályba (gondolom nem csak egy 11. osztály van, hanem A és B is?)

2009. okt. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat...

Apukájával él,aki viszont nagyon...hát,leszarja ezt a helyzetet,már elnézést,úgyhogy ő nem nagyon fog intézkedni,ilyen dolgokban mindig én segítek neki.Nemsokára nekiállunk,de rendes az ofője,és még kérte,hogy ne gondolkozzon ilyesmiben,hátha tudja őket manipulálni...de kérdem én,mit tud manipulálni egy idős tanár egy csapat hülye bunkó takony 18 évesen srácon...

2009. okt. 7. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!