Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hány pontnál húznád meg azt a...

Hány pontnál húznád meg azt a minimális ponthatárt, amellyel valaki felvételt nyerhet egy egyetemre, főiskolára?

Figyelt kérdés
2013. jún. 1. 09:57
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
én 350 az egyetemeknél és 300 a főiskoláknál
2013. jún. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
0%
szerintem megfelelő a jelenlegi ponthatár
2013. jún. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
350 mindenhova, kivéve FEEK (andragógia és egyéb büfészakok). Azokat nem kellene támogatni.
2013. jún. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
350-nél.
2013. jún. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
350 szerintem is jó. mindenki meg tudja csinálni a minimum 350-et, aki nem bohóckodta el az érettségit.
2013. jún. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
töriből és magyarból lehet elég nem elbohóckodni, de akinek mondjuk lesz egy 85%os matek és egy 85%-os fizika (ami azért elég jónak számít) de a bizonyítványai nem annyira jók azzal mi lesz?
2013. jún. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Igen. A 350 jó lehet.

Akinek a két 85% lett annak meg azt mondanám, hogy azzal az lesz, ha emelt szinten ment, akkor mehet egyetemre, ha nem, akkor nem. Hiszen ezek szerint ő csak a fizikára meg matematikára készült, tehát emeltet rakhat belőle, mert a magyart meg a törit semmibe nézte. Igazából nekem nevetséges ez a 240-es pont és mélységes háborodásba vagyok, hogy azok is mennek egyetemre nálunk, akik a leghülyébbek és pontjuk 300-at el sem éri....

2013. jún. 1. 12:42
 8/33 anonim ***** válasza:

"töriből és magyarból lehet elég nem elbohóckodni, de akinek mondjuk lesz egy 85%os matek és egy 85%-os fizika (ami azért elég jónak számít) de a bizonyítványai nem annyira jók azzal mi lesz?"


Nyelvvizsga? Emelt érettségi? Középszinten 85% az lósz@r drága barátom. Hét tantárgyból érettségiztem, ebből a matek és a célnyelvi civilizáció angol nyelven volt. Angolból és biológiából emelten mentem. A legrosszabb eredményem az angol emelt lett a maga 80%-val. Pedig én minden vagyok csak szorgalmas nem!

Végre fel kellene fogni, hogy az egyetem nem jog, hanem kiváltság! A legintelligensebbek kiváltsága, és nem kellene minden közepes vagy gyenge teljesítményű diákot 250-300 pontokkal felvenni, és wcpapír diplomákat osztogatni hülyéknek.

2013. jún. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom. Nekem két emeltet kellett tennem, így a középszintre nem igazán készültem. De az összes 90% feletti lett, legalábbis az írásbeli.
2013. jún. 1. 12:53
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

világ életemben bukdácsoltam matekból (komolyan!), és 0 gyakorlással lett 4-es a matematika érettségim. innentől én sajnos nem tudom azt mondani, hogy hű a középszintű ötös matek az má valami! mert sajnos nem az. aki műszaki pályára szeretne menni, az menjen emeltszintre.


szerintem mindenkinek van 2 tantárgy, amiben kiemelkedő, az, hogy létezik a duplázásos rendszer, az nagyon jó. lehetőséget ad arra, hogy megmutasd, hogy te tényleg komolyan gondolod azzal a 2 tárggyal. így nem kerülsz hátrányba, ha te mérnök akarsz menni, de nem bírsz 5 oldalt írni Ady 3 soros verséről.


ha ez nem lenne megengedett (mármint a duplázás), akkor tényleg necces lenne a 350 pont, de így nem az. más nyelvvizsga nélkül is összekotor vele 400 pontot.

2013. jún. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!