Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet olyanból is érettségizni...

Lehet olyanból is érettségizni amit nem tanultam 2 évig?

Figyelt kérdés

A a problémám, hogy most érettségiztem németből és valami borzalmasan sikerült. Viszont Spanyolul elég jó a tudásom (kb.: minimum 90%-ra megtudom írni a régi érettségiket).

Viszont mikor felhoztam még ezt érettségi előtt, a tanáraimnak azt válaszolták hogy csak olyanból lehet amit 2 évig tanultam. Szóval elmentem németre és kettes lett az írásbeli, de most ősszel elmehetek érettségizni spanyolból?

(Az iskolámban nincs spanyol oktatás).



2013. jún. 4. 16:45
 1/3 anonim ***** válasza:
50%
Az érettségi független a tanulmányaidtól, egyáltalán nem is kötelező. Egy haverom bioszból érettségizett, pedig csak 1 évig tanulta, szóval nem igaz szerintem amit mondanak.
2013. jún. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
68%
Ezt a marhaságot itt is évekig terjesztették, de már sikerült szívós munkával kiirtani. Ilyen szabály 2004-ben volt utoljára. Ha még nincs érettségid, abból érettségizhetsz, aminek a követelményeit teljesítetted. Ha nálatok nincs spanyol, az igazgatót kell megkérni, hogy szervezzen neked vendégtanulói jogviszonyt egy másik iskolában, ahol leteszed az összes év anyagából az osztályozóvizsgát, és utána érettségizhetsz. Ha már van érettségid, abból érettségizel, amiből akarsz, viszont a spanyolul akkor is kis s.
2013. jún. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
24%
Az első válaszoló pedig tényleg nagyon unatkozhat ha ilyen marhaságokat bír kitalálni, hogy az érettségi független a tanulmányoktól.
2013. jún. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!