Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a Miskolci...

Mi a véleményetek a Miskolci Rendészeti Szakközépiskoláról?

Figyelt kérdés
Lassan pályaválasztás előtt állok, mondjuk még van 2 évem. Érdekel ez az állás, mármint szeretnék rendőrként dolgozni. A probléma(?) az, hogy elég vékony testalkatú lány vagyok. Persze a 2 év alatt megpróbálok ezen javítani,izmosodni, de nem tudom ez mennyire befolyásolja a felvételt. Tudom, hogy ez az alkalmasságin dől el. Mi a véleményetek? Jár oda esetleg valami ismerősötök?? KÖszi a válaszokat!
2009. okt. 7. 20:39
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Én oda jártam, járok :) de ez most nem is lényeg, hogy melyik. Annyi viszont biztos hogy tudom milyen, és hogy mennek ott a dolgok.

A vékonyság nem kizáró ok, de azért legyen benned erő. És igen a felvételin dől el sok minden, hogy alkalmas vagy-e erre a hivatásra. Még van két éved ahogy írod, jól gondold meg, mert ez nem csak egy munka hanem hivatás. Bármi kérdésed van, írd meg nyugodtan.

2009. okt. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!:) És szeretsz oda járni? Hogy működik a "tanítás"? És ha középsuliban nem rendészeti suliba járok, az hátrány? A felvételi hogy történik? És meg van adva, hogy milyen átlaggal lehet bejutni? Az érettségin belül szükséges-e valamilyen tantárgyból emelt szint? Bocsi a sok kérdésért. Köszi előre is(K) VÁrok még további válaszokat!
2009. okt. 8. 18:16
 3/24 A kérdező kommentje:
*rendészeti szakra
2009. okt. 8. 18:16
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nem egy rossz hely, meg kell szokni a légkört, egész jó hangulat van mikor már összeszokik az osztály, szolgálatok, bulis stb :)

A tanítás az, modulárisan van megoldva. Tehát egymásra épülnek a dolgok, és egy tananyag végén, objektívet kell írni, ami ha sikertelen eredménnyel zárul, lehet tovább menni, de pótolni kell idővel, szóval ilyen dolgozatnál nem lehet egyes. Nem sokkal komplikáltabb mint egy normális suli.

Semmi gond, hogy nem tanulod ezeket a dolgokat a középsuliba, azért van ez, hogy megtanuld itt. Én pl infós osztályba jártam gimibe és még is bekerültem, szóval ez nem hátrány.

A felvételi kicsit hosszú lesz. Beadod ugye a jelentkezési lapod, a suliba ezt feldolgozzák, és most lehet nem időrendbe fogom mondani de kb így folyik ez az egész. VAn egy előszűrés, kisebb orvosi vizsgálatok, hogy egészséges vagy-e, aztán ahol laksz ki megy egy helyi rendőr, felméri mi a helyzet otthon, család ilyesmi, szomszédoknál is kérdezget. Ha ő is tovább enged, akkor jön az, hogy lehet menni a suliba felvételizni, ami egy fizikai részből, és egy műveltségi részből áll. A fizika az: 2000 méter futás, fekvőtámasz fél perc alatt, felülés egy perc alatt és végül az inga futás 4X10 m. Mindegyik terület 25-25 pontot ér maximum, Így ez összesen 100 pont. A műveltségi rész egy teszt megírása ami száz pont, a teszt töriből ás állampolgári ismeretekből áll. Ez is 100 pont, a két területet összeadják és kijön a felvételi pontszámod, max 200 lehet. Ha van jogsid 5 pont plusz ezekhez, ha ECDL vizsgád plusz 5 pont, meg lehet kapni plusz pontot nagy sportversenyekért, világbajnokság stb. Ha elértél egy bizonyos felvételi pontot( ez változó, hogy mennyi) akkor küldhetnek pestre egy nagy nagy egészségügyi vizsgálatra, ami sok részből áll pl hallás vizsgálat, szemvizsgálat, meg sok más területen megnéznek pl belgyógyászat, vagy neurológián. De a legfontosabb szinte a pszichológussal való beszélgetés, ha ő javasol téged erre a pályára, akkor szinte benn is vagy a suliba, persze ha minden klappol az eün. Durván ennyi.

A felvételihez csak egy érettségi kell, nem nézik miből milyen érdemjegyed van. Nem számítják bele.

2009. okt. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Ha van kérdésed bátran tedd fel :)
2009. okt. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
KÖszönöm szépen, kedves vagy!:) Ha eszembe jut még valami, írok.
2009. okt. 8. 21:31
 7/24 anonim válasza:
A válaszírót hogyan tudnám elérni?Mert én is oda szeretnék menni továbbtanulni most vagyok 4. és a továbbiakban oda szeretnék járni.Remélem sikerül elérnünk egymást
2009. nov. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Kérésed teljesült, itt vagyok :)
2009. nov. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
:)
2009. nov. 16. 16:14
 10/24 anonim ***** válasza:

Am ha rendészeti szakközépiskolába akarsz menni ajánlom a tesiből való érettségit mert talán az is plussz pont

Mondjuk én rendészetből fogok ebbe a tanévbe érettségizni és Miskolcra szeretnék 2010ben jelentkezni!

2009. dec. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!