Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a tarjáni magyar-német...

Milyen a tarjáni magyar-német kéttannyelvü ált. Iskola Szegeden?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy nagyon szigorú, szaladgálni sem szabad a gyerekekenek, mert megbüntetik.

Ez tényleg így van?

Van valakinek tapasztalata az iskoláról?

Nagyon kíváncsi lennék rá.

Elöre is köszi!


2013. jún. 7. 22:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Szigorú iskola hírében áll, én két évet jártam oda. Sajnos azt kell mondanom, hogy a színvonal alulmarad a szigorúsággal szemben. Ennek ellenére nem lehet azt mondani, hogy rossz iskola lenne, változatos programokat szerveznek, a tanárok nagy többsége pedig felkészült.

Személyes véleményem az, hogy én nyomasztónak találtam az egész iskola légkörét, nem igazán sajnáltam, hogy elballagtam.

2013. jún. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Költözés miatt kellett odajárnod 2 évet?

Sima osztályba jártál vagy a kéttannyelvübe?

Akadtak azért barátaid az osztályban, befogadtak?

Osztályközösség volt?

Es a tanárok is elfogadtak?


Bocs, hogy ilyen sokat kérdezek, csak jó lenne konkrétabban tudni, mert nem is lesz módom az iskolát megnézni, csak odaköltözünk és másnap már menni kell.

2013. jún. 8. 10:30
 3/6 anonim válasza:

Hello

Én oda jártam 8 évig a magyar - német kéttannyelvű osztályba és a testvérem pedig 3 évig (3. osztályig) az angolosba.

Emellett anyám is oda járt de az már nem számít mivel már vagy 30 éve volt annak.

A 8 éves tapasztalatom az hogy ebben az iskolában tényleg az a cél hogy a gyereket ne hagyják a mai értelemben vetten elkalászodni hagyni. Arra gondolok most hogy például az éppen beosztott fölsősöknek ügyelnie kell a bejáratnál folyosón hogy ne szaladgáljanak a gyerekek az iskola területén belül, külön szólnak hogy a bejáratnál vegyék le a sapkát nem lehet festett hajjal bejönni cigizni a közelbe sehol stb. Ez tapasztalataim szerint nagyon kevés iskolában van így. Az udvaron természetesen lehet futkározni az senki se tiltotta meg. Emellett van havonta 1 iskolagyűlés is ahol elmondják a versenyeredményeket programokat terveket stb.Ami az oktatást illeti azt tudom mondani hogy szeged egyértelműen legerősebb iskolái közé sorolható a ságvári ált. isk. mellett nyelvben pedig egyértelműen a legerősebb. Ezt abból tudom hogy a németes gimnáziumba ahova jártam az összes T3-nak sikerült a felsőfokú nyelvvizsga és amikor elkezdtük érezhetően erősebbek voltunk a többieknél (mondjuk a fegyelem szempontjából felüdülés volt a gimnázium számunkra xD)

A testvéremnek nem jött be mert olyan osztályt kapott ahol 30-an voltak, oszt. főnök se volt szimpatikus egyáltalán így ott is hagyta az egészet mint az osztály 80%-a. Tehát nem lehet tudni milyen osztályt fog ki az ember az én osztályom viszonylag összetartó volt mi csak 20-an voltunk.Egyébként van sok közös program is korcsolyázás, biciklizés, íjazás légpuskával is lőttem. Tehát ha van kérdésed kérdezz nyugodtan, én hozzászoktam ehhez a légkörhöz nekem ez volt természetes mivel más iskoláról csak az a tapasztalatom hogy lazábbak a maga előnyeivel és hátrányaival együtt.

2013. jún. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi, sok hasznosat írtál.

A fiúk abszolút nem bírják a kötöttséget szerintem.

A lányok jobban alkalmazkodnak:)))))

Meg eleve a nyelvtanulás egy sziszifuszi, aprólékos dolog és a fiúknak szerintem ehhez nincs türelmük.

Hát igen, csakis a német lenne a poén ebben az iskolában.

Szegeden tanultál tovább gimiben német szakon?

Ès a felsöfokút is letetted? Azért az nagy dolog!

Sokan azért nem vehetik át a diplomát, mert még egy középfokút se tudnak összehozni.

Egy felsöfokú az már nagyon komoly tudást igényel.

Az örült sok tanulás lehet.

Az gondolom, plussz pont a felvételihez.

Ès hányadikban tetted le?

T3- az azt jelenti, hogy ez az iskola, a Tarján3 ?

ÈS voltak tárgyak, amiböl németül kellett érettségizni?


Ès van könyvtár a suliban, mármint a tarjániban és vannak kölcsönözhetö német könyvek?

2013. jún. 8. 21:03
 5/6 anonim válasza:

Szívesen! Amúgy én is fiú vagyok mondjuk általánosban szerintem túl jó is voltam:D aztán gimiben már lazább lettem. egyébként meg tudnak a fiúk tanulni csak szerintem meg kell érteniük először hogy mit és miért kéne megtanulni és akkor máris jobban megy.

Igen, Szegeden a deákban tanultam tovább és 4-ben tettem le a nyelvvizsgát.

Igen, tarján 3 nak becézik mert az a régi neve

Hát németből emelt szintűztem de az már laza volt a nyelvvizsga után.

Van könyvtár is persze, meg gondolom van benne egy csomó német könyv is bár mondjuk nekem elég volt az amit alapból tanultam órákon.

Amúgy hányadikba menne a lányod/fiad? Egyébként szerintem ha itt a környéken akarsz jó iskolát találni akkor még a gedóit ajánlom, mivel az lazább jóval, testvérem oda járt 4 évig és szerette nagyon. Az oktatással sincsenek bajok szóval lehet hogy azt is meg kéne gondolni. Van rajzos meg angolos osztály is. Amúgy így hogy visszaemlékszem lehet hogy tényleg nem lehet futni az udvar egyik részén ebbe már nem vagyok biztos mondjuk úgyis a focipályán van értelme fogócskázni :D. Egyébként mindenhol vannak rossz osztályközösségek és tanárok úgyhogy ezt nem lehet kivédeni.

2013. jún. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én most vagyok ott nyolcadikos és én igazából szeretem a hangulatot ami ott van:) Tényleg jó, hogy nem hagynak minket "rossz útra terelődni" úgymond, az ügyelet is tök vicces, és nem értek egyet az első válaszolóval egyáltalán nem marad alul a színvonal nagyon jók a tanárok(persze nem mindxD) a légkör jó, az emberek jó fejek, bár a kicsik hát fúúh hogyismondjam őket nem igazán tudják megnevelni sajnálom a tanárokat:(
2016. nov. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!