Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt magyarosok! Volt már...

Emelt magyarosok! Volt már valaki szóbelizni?

Figyelt kérdés

Ha igen, mit húztatok? Milyen feladat volt? Mennyit készültetek rá? Hogy érzitek, hogy sikerült?


Én hétfőn megyek, nagyon izgulok... :S



2013. jún. 8. 09:09
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
59%

Szia!

Én tegnap túlestem rajtam. Kassákot húztam, nyelvtanból pedig a központozás/magyar helyesírási rendszert. A feladat Kassákhoz az volt, hogy hogyan megy végbe az önértelmezés a versben, nyelvtannál meg hogy milyen elvek érvényesülnek a megadott szavakban. Elég sokat készültem rá, az irodalom szerintem jól ment, a nyelvtan végébe kicsit belezavarodtam :S Azért remélem, hogy jó lesz. 80 % feletti eredményemet szeretném megtartani.

Sok sikert!

2013. jún. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 Smile*-* válasza:
59%
Én pénteken voltam,irodalomból Mikszáth,nyelvtanból a spontán megnyilatkozást... húztam,jó volt,a tanárok nagyon aranyosak és kedvesek voltak,nem kell tartani az emelttől.:)))))
2013. jún. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
29%

Tolsztojt húztam és a lineáris globális kohéziót.

Nagyon aranyosak voltak a tanárok.


Ja, megjegyezném azért, hihetetlen, hogy magyar emelt szinten mindenki 80 feletti eredményt írt itt gyk-n. Akit személyesen ismerek, azok mind 60 körüli eredményeket írtak, pedig iszonyatosan jók magyarból.

Egyszerűen nem hiszem el. B*sszus mi rengeteget készültünk, imádunk olvasni, verseket elemezni, és a tanárok, akik felkészítettek minket a legjobbak; Németh G Béla, Cserjés Kata, Simon Ferenc..

Az addig rendben van, hogy vannak zsenik, akik 90 körüli eredményeket produkálnak, de ők mindnyájan itt vannak a gyk-n???

A legrosszabb az, hogy mi páran tényleg igazi magyarosok vagyunk, a legjobbak az iskolában, és erre tessék, szóbelivel is max 70 % lesz.

Mégis mit csináltok, a dolgozat végére tűztök egy csekket? Vagy protekciósan előre tudjátok a feladatokat?

Ja, és azt is aláírom, hogy pl én a verselemzésből véletlen kihagytam a beszédhelyzetet, és megértem, hogy ezért le kell vonni legalább 10 pontot. Oké. Figyelmetlen voltam, rendben van.

De többet miért kellet, a többi fogalmazásból is miért kellett, mikor semmi semmi semmi hiba nem volt bennük?

Az első feladat is 40/36 lett. Mikor megláttam örültem neki, de az, hogy a verselemzésemet ennyire lehúzták, és a másik kettőből is vontak le pontokat...

Tudván azt, hogy mennyire jók vagyunk..


Bocs a kifakadásomért, pontozzon le mindenki, akinek érdemtelenül lett 80 feletti az érettségije...

Bocs tényleg, bocs.

2013. jún. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
59%

Utolsó: feltöltsem a kijavított dolgozatomról a képet? Ha nem hiszed, nekem tényleg 85 % lett. :)

Igaz, én jártam előkészítőre, de nehogy azt hidd, hogy ott annyira nagyon sokat elárultak volna. Kaptunk rengeteg anyagot, meg a tételeket kidolgozva (amúgy meg ezt bárki megszerezhette, a Corvinás könyvből). Megírtam rendesen a reflektálásokat, elemzéseket, amiket a tanárom kért és kb. ennyi.

2013. jún. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
59%
Valószínűleg neked a javítótanárodon múlt, nem hittem el, de tényleg sok múlik azon. A szövegalkotási részből összesen 5 pontot vontak le, a teszt része 30/40 pontos lett.
2013. jún. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
67%

mennyire jók vagytok .. akkor miért nem ez látszik a százalékból? :) írásbelire semmi többet nem készültem, elég volt hozzá, hogy figyeltem órán + 2 évig heti 2 fakt. 82% lett úgy, hogy a verselemzésem nekem is nagyon lehúzták. szóbelire kidolgoztam a tételeket, 100% lett, így a vége 87


németh g. béla nem tudom hogyan taníthatott, tekintve hogy pár éve meghalt. de még azelőtt, hogy én gimit kezdtem volna, az pedig 5 éve volt.


viszont ha korrupcióra gyanakodsz, akkor utólag tanácsolom, hogy nem kellett volna a képükbe vágni, hogy ságváris vagy, lehet nem húztak volna le a sárga földig :) mert ha valami megy, az a felvágás, nem más.. :)

2013. júl. 3. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
65%
Savanyú a szőlő :D Amúgy nekem 86 % lett a vége és 90 % lett a szóbeli.
2013. júl. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
61%

Háh, lol. Most nézegettem az emelt magyar címszó alatt a kérdéseket, és tényleg, milyen érdekes, hogy itt mindenki 80-90 %-os emelt magyar érettségit írt, ami - azért valljuk be - az egyik legnehezebb az emelt szintű érettségik közül.

Az országos átlag is 60-70 körül van és volt mindig is, de itt azért mindenki majdnem hibátlan dolgozatot produkált..

Mondjuk biztos, akinek 30% lett, az nem dicsekszik vele, csak így szerencsétlen embereknek meg téves elképzelés él a fejükben, ráadásul a nyakamat teszem rá, hogy a kedves 90%-os emelt magyaros válaszadók fele hazudik.. Mindegy.


Utolsó válaszoló, vagy utolsó előtti, az úgy konkrétan marhára nem igaz, hogy "ha te voltál a legjobb, akkor miért nem írtál te is hibátlan dogát".

Ismerek egy magyar BA szakos lányt, aki a diplomája után (!) ment el emelt magyarozni, és 65 % lett neki a vége. Pedig róla aztán végképp nem lehet elmondani, hogy nem értené a dolgokat, nem tud fogalmazni satöbbi. Igenis létezhet ad, hogy a tanár lehúzza a dolgozatot.

Nálunk is a töri emeltesek tavaly majdnem bőgve jöttek ki, mert lehúzták őket is, pedig nagyon jók, országos versenyt is nyertek..

Ja, amúgy gondolom a lepontozott válaszoló meg dél-alföldi, mert Simon a Bethlenbe tanít tudomásom szerint, Cserjés Kata meg a szegedi egyetemen. Egyébként szerintem nem Németh G Bélára gondoltál, hanem fú már nem tudom, hogy hívják, valami hasonló nevű és hasonlóan nagyon nagy nevű, pesti irodalmár, de nincsen doktorija, és most konkrétan az szte-n tanul Cserjés Katánál :D (én is ide járok magyar szakra, de emelteztem, hogy átvegyenek jogra) EZ olyan vicces :D Na mindegy. Fú de nem tudom tényleg hogy hívják.. na majd megkérdem :D

Egyébként akkor bethlenes voltál? Csak mert Simon legjobb tudomásom szerint nem ad magánórákat.

Ja és még annyit, hogy akinek a vééééletlen a saját tanára javította a dolgozatot, az ne csodálkozzon, ha 90+ lesz :D

2013. júl. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
49%

Igen, csak sokan azt hiszik, hogy az emelt magyar arról szól, hogy jaj szeretek olvasni (persze nem szépirodalmat), meg szeretem a versikéket és akkor emeltezek magyarból. Aztán meg jön a koppanás.

Mindegy, engem nem érdekel, hogy ki hány százalékosat írt, mert én tökéletesen elégedett vagyok az enyémmel, és én tudom, hogy annyi, amennyit írtam, másnak meg nem tartozom elszámolni valóval.

2013. júl. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
73%

#8 csak én nem látom azt a mondatomat, amire hivatkozol? azt se mondtam egy szóval sem, hogy a tanár nem húzhatja le, viszont ez sem mindig a javítótanár/vizsgabizottság hibája.

én úgy tudtam, cserjés a szegedi egyetem gyakorlógimijénél is tanít, ami ugye a ságvári. mivel a legjobb iskola szegeden, a többinek savanyú a szőlő + személyes indítékok, mittudomén, és ha még erre rájátszol, megérdemled, hogy lehúzzák a pontodat. nálunk emelt magyaron az ilyen "elit gimiseknek" akkora pofája volt, hogy még időben beérni is derogált, a fele a 8 előtti percekben esett be.

aki meg nem tudja németh g bélát és németh lászlót megkülönböztetni, ne menjen magyar emeltre..


mondanám, hogy lefotózom neked az eredményt, de nem érzem úgy, hogy bármit bizonyítanom kéne neked :) a saját tanárról pedig annyit, hogy a város másik felébe küldtek érettségizni, és pestről beszélünk, tehát az nem ilyen szegedi táv.

2013. júl. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!