Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Angol szóbeli érettségi...

Angol szóbeli érettségi milyen lesz? Ettől félek a legjobban, mert nem tudok folyamatosan beszélni angolul, és az angol tételek tanulása sem megy.

Figyelt kérdés

2013. jún. 10. 15:56
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Mire vagy kíváncsi? A felépítésére?
2013. jún. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Onnantól kezdve, hogy bemegyek, odáig, hogy kijövök. Nekünk semmit nem mondtak róla.
2013. jún. 10. 16:05
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Gondolom, hogy középszinten érettségizel.

Itt egy mintafeladat (a vizsgázói példány, tehát amit meg fogsz kapni)

[link]

Ugyanennek az érettségi feladatnak a vizsgáztatói példánya (tehát amit a tanáraid látnak majd)

[link]


A vizsga értékelése ezek szerint a szempontok szerint fog zajlani:

[link]


Ezen az oldalon találhatsz még leírást az angol szóbeli vizsgáról (is) az írásbelik után:

[link]

2013. jún. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Én szombaton csináltam, szóval friss az emlék. :)

Bementem, volt bent három tanár, ők a vizsgabizottság, és váltogatták egymást, tehát nem csak az egyikük feleltette az emberkéket. Nekem két nő volt, meg egy hapsi, és az utóbbi kérdezett. Komolynak tűnt, de rendes volt, segítőkész, és kaptam elismerő pillantást, ha észrevettem a hibám, és rögtön javítottam.

Szóval bemész, aláírsz egy lapot, hogy ott voltál. Ezután hellyel kínálnak. (Engem az egyik nő rögtön hellyel kínált, de a hapsi nem hallotta, szóval viccelődve megjegyezte, miután leültem, hogy ,,yeaah, take a seat". Vigyorogva bocsánatot kértem, mert nem tudtam, hogy mondjam hirtelen, hogy már a nő megengedte, hogy leüljek. Szóval előttem volt jópár boríték, a hapsi mondta, hogy húzzak egyet, aztán adjam oda neki. Kihúzod, odaadod, felírja, hányas tételt húztad, aztán kezdődik. Elmondja, hogy miről fog kérdezgetni. Öt kérdés volt, én mindegyikre 2-3 mondatban válaszoltam. Én amúgy telekommunikációt kaptam, és szerintem jó voltam, pedig én is nagyon féltem, pláne, hogy béna lett az írásbelim.

Utána jön az érvelés. Eléd tesz egy lapot, amin rajta van az állítás, és fél percig gondolkodhatsz, hogy mellette vagy ellene akarsz-e érvelni. Nekem az volt, hogy ,,a síelés ideális téli sport", és mivel hirtelen mellette jutottak eszembe érvek, mellette szóltam, bár utálnék síelni... Mondasz 1-2 mondatot (Te kezded), aztán ő ellened szól. Utána megint mondasz egy érvet, ő megint leszól, és ez lezajlik kábé 5x.

Utána képeket tesznek eléd, amik alatt van négy támpont segítségképp, és azokról mindenképp javasolt említést tenned. Én igazából sokkal bonyolultabbnak és nehezebbnek hittem, de én személy szerint anno a középszintűn többet makogtam, mert semmi ötletem nem volt a public transport-hoz.

Az a lényeg, hogy mosolyogj, de közben az sem árt, ha látják rajtad, hogy izgulsz, és akkor nem az jön le nekik, hogy nagy az arcod, és túl magabiztos vagy. Én mosolyogtam végig, próbáltam szörnyen bájos lenni, meg visszakapni a mosolyokat, és többnyire sikerült is. Elégedetten jöttem ki, pedig mondom, 50%-os lett az írásbelim.

2013. jún. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Bemész köszönsz szépen angolul. Leülsz.

Lesz egy bemelegítő beszélgetés, ami tűnhet véletlenszerűnek, de a tanároknak fel van írva, hogy miket kell kérdezniük. Ezen kívül lesz egy önálló témakifejtés képek alapján, ahol nem azt kell elmondani, hogy mi van a képen (persze kezdheted ezzel, hogy elindulj valahogy), hanem a képek általában egy témához kapcsolódnak és a képek gyors leírása után magáról a témáról kell beszélned, vagy lehet összehasonlítás is ha pl. az egyik képen egy város másikon meg farm van, akkor összehasonlítod a vidéket a várossal.

Ezután van egy szituációs feladat, amit a tanároddal beszélgetve csinálsz meg a leírt szituáció alapján.

Ezután megköszönik és kimész.

Kb. negyed óra az egész, mire felfogod már vége is.

2013. jún. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

4-es válaszoló!

Érvelés emelt szinten van, nem?

2013. jún. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, én az emelt szóbelit írtam le, bocsi. =o

A középszintűnél úyg van, hogy bemész, ül vagy 5-6 tanár az asztalnál, és melletted még mások is felelnek, szóval nem minden tanár rád figyel. Amikor én feleltem anno, csak két tanár figyelt rám, a többiek sórvadoztak az unalomtól, beszélgettek egymással vagy mást feleltettek. Először van egy szituáció, ugyanezzel a borítékos módszerrel húzod ki, de lényegében le van írva neked egy lapon, hogy mit kell megkérdezz, és ha felhasználod a támpontokban lévő kifejezéseket, már jó vagy. A képleírás meg simán képleírás. ott is vannak támpontok. Ennyi kábé. Én szerintem 10 perc alatt végeztem, tény, hogy béna voltam a képleírásnál, de a tanár kérdezgetett, én meg válaszoltam. És amúgy állítólag szóbeliken nem pontozzák nagyon le az embereket, próbálnak segíteni sokat, minél többet kihozni belőled, szóval nyugi.

2013. jún. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk középsuliban azt tanította a tanár, hogy kezdésként mondjuk el, mit látunk a first, second és egyéb képeken, ami azt jelenti, hogy most akkor az X témáról fogsz beszélni, mert már akkor is beszélsz legalább. De a támpontok tényleg mindig ott lesznek, szóval lehetetlenség elvérezni. Voltak nagyon lassú osztálytársaim, alapszintű angollal, és megcsinálták.
2013. jún. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! De azt nem értem, hogy akkor ez az egész egy teremben lesz. És mellettem még felelnek mások mialatt én is felelek?? Hogy lehet így koncentrálni?
2013. jún. 10. 16:46
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Na jó, lehet, hogy nem felelnek mások is, de ülnek mögötted vagy öten, akik épp piszkozatot írnak valamiből. Lehet koncentrálni, mert rááll az agyad arra, hogy most nagyon kellene mondanod valamit, és nem fogsz másra gondolni.
2013. jún. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!