Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van az, hogy az egyszerű...

Miért van az, hogy az egyszerű tárgyak egy része nem megy, a nehezebbekkel viszont nincs gondom?

Figyelt kérdés
Első éves vegyész hallgató vagyok, és nem sikerült a fizika I. gyak. tárgyam, viszont sikerült a matek analízis II. gyak (csak kiragadott példák, de érzékeletesek). Egyszerűen nem értem miért van, hogy az egyszerű fizika számolások nem mennek, de a többváltozós parciális deriválás, meg a kettős integrál megy. Általános iskolában és középiskolában is rossz fizika tanárom volt, szóval részben az lehet az oka, hogy akkor nem alakult ki a megfelelő "fizikás" szemlélet. A matek gyakorlás számomra csak idő kérdése, a fizikával meg szenvedek. Matekból képes vagyok 10 órát is gyakorolni egy nap úgy, hogy jól haladok vele, fizikából meg néhány feladat után már alig várom, hogy végezzek.

2013. jún. 12. 12:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Meg is válaszoltad miért nem megy a fizika. Az se könnyű tárgy, keveset gyakoroltad. És ezek szerint hiányosak az alapok is. Bár ahogy én elnézem a tárgyaidat elborzadok tőlük. Az eddigi sikeres jegyeidhez gratula, elképzelni sem tudom hogy lehet ezeket megtanulni:)) nekem egyik se menne...(egy joghallgató)
2013. jún. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A kérdésed lényegileg megválaszoltad.

Lehet, matematikusnak kellene menned és ez most nem vicc. Nincs kedved hozzá?

2013. jún. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ha most lennék 11-12.-es a mai tudásommal, lehet hogy elgondolkodnék a matematikus szakon, de vegyipari szakközépbe jártam, most kémia BSc-re, és nagyon szeretem. Nem tudnám elképzelni a jövőm más szakon. Mondjuk lesz kemometria tárgyam ami gyakorlatilag az alkalmazott matek kémiás része, szóval nem kell szakítanom a matekkal sem :)
2013. jún. 28. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!