Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Könyvtáros képzésen a szakmán...

Könyvtáros képzésen a szakmán kívül tanítanak irodalmat, filozófiát, vannak kötelező olvasmányok?

Figyelt kérdés
Akár OKJ, akár fősuli.

2013. jún. 12. 13:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Én 2002 és 2006 között végeztem el az alapképzést főiskolán, majd 2009 és 2011 között a mesterképzést. Mindkétszer voltak "általános műveltségképző tárgyak". Filozófia pl. alap- és mesterképzésen is, nagyon felületesen, egy - egy félév.

Az alapképzésen voltak úgynevezett "kötelezően választható" tárgyak is, ami abból állt akkor, hogy megadott - nem a szakképzéshez kapcsolódó - tárgyak közül kellett választani (pl. Bevezetés a csillagászatba, volt az egyik ilyenem, de nem sokat tudnék visszaidézni az anyagból.)

Kötelezően olvasandó szakirodalmak vannak, bár az leginkább tanárfüggő szerintem, hogy mennyire lehet ezeket átugrani. Természetesen ha kérdezik, én mindig mindent minden körülmények között elolvastam. ;) :P

2013. jún. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat! És felvételizni / emelt érettségizni milyen tárgyból kellett?

"kettőt kell választani: informatikai alapismeretek v. magyar v. matematika v. társadalomismeret v. történelem v. egy idegen nyelv(15) (legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni)"

Ez azt jelenti, hogy két tárgy eredményét nézik, de az egyikből elég a középszintű érettségi is? (Pl ha van egy középfokú nyelvvizsga, ami elvileg kb megfelel a kf. érettségi szintnek, akkor már csak egy tárgyból kell emeltezni?)

2013. jún. 14. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!