Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit csináljak, hogy jobban...

Mit csináljak, hogy jobban megértsem a kötelező olvasmányok cselekményét?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék, imádok olvasni, de a kötelező olvasmányokkal nem bírok a régies nyelvezetük miatt. Odüsszeia, Tartuffe, Anyegin, Bánk bán, mindegyiket elkezdtem, de sajnos ~50-75 oldal után értelmetlennek tartottam az olvasás folytatását, mert egy kukkot sem értettem a cselekményükből. Ráadásul a tanárnő is direkt összetettebb feladatok ad, hogy ne lehessen a teljes mű helyett egy rövidített összefoglalás elolvasása után görbülő jegyet kapni. Egyébként sem értem, hogy miért olyan műveket adnak fel kötelező olvasmánynak, amelyeket egyáltalán nem az ifjúságnak szántak?
2011. jan. 25. 23:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezek nekem is mind összefolytak a Tartuffe kivételével...

Meg kötelezők közül még egyedül a Candide ment, meg Az ifjú Werther szenvedései.

Pl. Az arany virágcserépből sem fogtam semmit, csak annyira emlékszem az egészből, hogy valami kígyók tekeregnek valahol (talán valami bokor vagy fa alatt?).


Szerintem túl sok mindent nem tudsz tenni, vagy megerőszakolod az agyad, hogy ne kalandozzon el, vagy hagyod a fenébe az egészet.

2011. jan. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
En olvasonaplot vezettem. Mindig volt nalam egy jegyzetfuzet, amibe kvazi atirtam a muvet a sajat nyelvezetemre, persze rovidebben, aztan ezt ujra atolvastam doga elott.
2011. jan. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Olvasd el először a rövidítettet, és azután a teljes regényt:) Lehet úgy is, hogy fejezetenként.
2011. jan. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Te még csak elsős vagy másodikos vagy igaz? Mert csak az első két évben (de inkább 1.) vannak ilyen nehéz olvasmányok. Mert ugye az elejétől kell kezdeni a korszakokat, hogy átlásd az egészet, nem kezdhettek rögtön mondjuk Flaubert-tel(19.század) hanem túl kell esni az Anyegin féle könyveken is. Az akkori nyelvezet pedig elég nehezen érthető. De nyugi, egyre jobb lesz, sőt lesznek nagyon jó könyvek is.
2011. jan. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Harmadikos vagyok, de mivel előkészítő évfolyamom is volt, ezért hivatalosan másodikosnak számítok.
2011. jan. 26. 00:03
 6/6 anonim válasza:

Ha hiszed, ha nem, én két kötelező olvasmányt olvastam el: Pál Utcai Fiúk, és a Kincskereső Kisködmön.

Én is elkezdtem mindegyiket, amit feladtak, de lehet, hogy dacból, hogy nekem senki ne mondja meg mit olvassak, lehet, hogy azért, mert egyszerűen nem kötött le, de egyszerűen nem ment a többi.... Megkérdeztem a többieket, hogy kinek mi a véleménye az adott műről, és össze raktam... És színötös voltam irodalomból (ált. és középiskolában is)

Hozzá teszem, imádtam olvasni, mind a mai napig falom a könyveket. De a kötelező olvasmányok... valahogy kimaradtak az életemből.

Szóval kérdeztem, olvasó naplókat kölcsönöztem ki, és össze tettem a képet. Lehet, hogy több munka volt vele, mntha elolvastam volna, de ha egyszer nem érdekelt.... ;)

2011. jan. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!