Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért kell tanulni magyart és...

Miért kell tanulni magyart és irodalmat? Hisz anélkül, hogy tanultam volna nyelvtant elég jól beszélem a magyart megvoltam az adó, vevő, csatorna nélkül is. Irodalomnál meg aki nem akarja az úgyse fog olvasni meg verset elemezni.

Figyelt kérdés
2013. jún. 14. 13:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Megrántottak irodalomból és most próbálsz ellenérveket keresni? :D
2013. jún. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
nem, készülők szóbeli érettségire és próbálok értelmet keresni az életrajzok sokaságában :D
2013. jún. 14. 13:54
 3/14 anonim ***** válasza:

A nyelvtan szóbelinek tényleg semmi értelme. Én maximum pár helyesírási dologra kérdeznék rá. Az lenne a nyelvtan lényege, hogy megtanítsák a diákokat helyesen írni, de ehelyett tömény, száraz, fölösleges szövegeket magoltatnak velünk...


Az irodalom sem a kedvencem, sosem értettem a verselemzést, mert egyáltalán nem értem a logikáját, de azt legalább egy picit könnyebb megtanulni.

2013. jún. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A verselemzésben se keress logikát, mert nincs benne. Ezt vagy érzi valaki, vagy nem. Akkor ennyi erővel ne tanuljunk matekból, csak a négy alapművelettel legyünk tisztában, mert nem hiszem, hogy valaha az életemben szükségem lesz az exponenciális egyenletre...
2013. jún. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
de ha végig gondoljuk,akkor lennének sokkal fontosabb dolgok amikkel tisztába kéne lenni(pl.alapvető pénzügyek vagy akármi amit tudni kell) nem pedig madách meg goethe élete
2013. jún. 14. 14:12
 6/14 anonim ***** válasza:
Érettségihez nem is kell, csak amennyi a műhöz szükségeltetik... ;)
2013. jún. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az irodalom, vagyis hát főleg az olvasás javítja a kifejezőkészséget is, ami nagyon fontos. Ezen kívül egy kis alapismeretnek sem árt, hogy tudod ki az az Orwell.
2013. jún. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Utolsó, őt pont nem tanítják...
2013. jún. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ez csak egy példa volt, nem kell szó szerint venni, nem csak ő van.
2013. jún. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
amúgy annak ellenére, hogy bármikor leelemzek neked egy verset, úgy hogy arra bárkinél ötöst kapnék én sem értem miért ezt tanítják. pl mi az az adóbevallás, hogy kell kitölteni, stb... soha még csak szó sem esett ilyenről. de azért azt tudom hányba volt a tridenti zsinat...
2013. jún. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!