Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Normális, hogy a szakdolgozat...

Normális, hogy a szakdolgozat védésem előtt 2 nappal nem 3 kérdést, hanem 3 (elméletileg több napot igénybe vevő) feladatot kaptam? Mintha tovább kellene írnom a szakdogámat specifikálódva a megadott területekre.

Figyelt kérdés
A védés lényege nem az, hogy kiderüljön az illető írta-e, v. koppintotta vhonnan? Természetesen én írtam, de ilyen "kérdésekre" nem számítottam. Így jártam?!
2011. jún. 16. 00:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
egyrészt az a funkciója, hogy bemutatod, és meggyőzöd az opponensed, hogy ez a te munkád. Másrészről a bíráló rákérdez olyan dolgokra, amiket nem ért, vagy kimaradt, ezért kaphattad a feladatokat, én is így voltam kértek még plusz diagramokat meg ilyesmik. Nyugi, minden ok lesz. Elsőre nagy melónak tűnik, de ha nekifogsz menni fog gyorsan
2011. jún. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

bocsi az offért,én most írom a szakdogámat,és ez nekem új,hogy kérdést kapsz...ez hogy van,meg miből áll? leadod a szakdogát és védésen nem csak el kell mondanod,hogy miről szól,hanem kérdeznek is? vagy ezekszerint előre kapsz kérdéseket?

miből írtad és milyen feladatokat kaptál?

2011. jún. 16. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A védés előtt az opponenstől kapsz egy bírálatot, amiben elemzi a dolgozatodat az erősségeivel és a hiányosságaival együtt. Ekkor a bírálatban szerepel 1-3 kérdés, amire majd a védésen kell válaszolnod.

De ezek valamilyen szinten iskolánként eltérnek szerintem, hogy pontosan hogy van.

2011. jún. 16. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Mi nem is kapunk előre kérdéseket. Bármit kérdezhetnek:(
2011. jún. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha kapsz előre kérdéseket, az sem azt jelenti, hogy mást már nem kérdezhetnek. De nyugi, ez a te munkád eredménye, amivel te dolgoztál hónapokon, vagy éveken keresztül. A védés lényeg igazából az, hogy az opponensed megértse a kutatásod logikáját, a problémához való hozzáállásod miértjeit, azt pedig el tudod mondani. NYUGI!!!! És mindenkinek sok sikert!!!
2011. jún. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!