Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Közlekedésmérnök vagy gépészmé...

Közlekedésmérnök vagy gépészmérnök?

Figyelt kérdés

Melyikkel könnyebb elhelyezkedni?

Melyik a nehezebb elvégezni?

Miből kell emelt szinten érettségizni? (tudom, hogy hivatalosan nem kell semmiből, de miből ajánlott?)



2013. jún. 14. 13:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%

Újságot kinyitod, megnézed hány gépészmérnököt keresnek (sokat) és hány közlekedésmérnököt?

Elvégezni egyformán nehéz, súlyos műszaki képzés mindkettő.

Emelt szinten NEM ÉRDEMES semmiből, az emelt szintű érettséginek nem sok köze van az egyetemi tárgyak követelményeihez.

2013. jún. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Amikor olyan cégek vannak az országban (és egyre csak jönnek) mint: Audi, Merci, Continental, Valeo, LUK, Knorr, Bosch, Siemens, Unilever akkor szerintem ez nem kérdés..
2013. jún. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

De ez lehet kérdés mégiscsak, ugyanis a gépészmérnököket az ország rengeteg egyeteme 'ontja' magából, míg közlekedésmérnökin évente végez 30-35 ember az országban.

Ugyan kevesebbet keresnek, de a piac el is szívja.

Csak a MÁV több mint 10 közlekedésmérnököt vett fel tavaly.

2013. jún. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
53%

Hatalmas tévedés, hogy ontja.. 100-ból ha 4-5 kap diplomát gépészként! Ismerőseimet, a gyakorlati helyükről azonnal felvették főállásba. Komoly hiány van belőlük az egész országban és külföldön egyaránt.

Össze sem lehet hasonítani a két szakot.


[link]

2013. jún. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Valóban hatalmas tévedés.....


Lássuk hány intézmény képez gépészmérnököt:

BME, DE, DF, KF, ME, NYF, OE, PE, PTE, SZE, SZIE, SZTE.


És akkor még nem vettem számításba a mezőgazdasági gépészmérnököket.


Lássuk hány intézmény képet közlekedésmérnököt:

BME, NYF, SZE.


Nem kell atomfizikusnak lenni ahhoz, hogy rájöjjön az ember, előbbit évente többszöröse (8-10x) végzi el az utóbbinak...

De igen, nem ontja.

2013. jún. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Lehet személyes szimpátia alapján fényezni az egyiket, meg lehordani a másikat, de hülyeség.


A lényeg, hogy mindkettőt jól megfizetik, és mindkettőre van kereslet. A BME pályakövetési adatai szerint gépészként könnyebb elhelyezkedni, de a statisztika alapján átlagban (számomra is meglepő módon) a közlekedés- és járműmérnökök keresnek többet pályakezdőként.


Az én tanácsom: amelyik jobban érdekel, azt válaszd! Ha jól csinálod, garantáltan el tudsz helyezkedni jó pénzért közlekedésmérnökként és gépészmérnökként is.


Általánosan a gépészt nehezebbnek tartják, de ebben biztosan szerepet játszik az, hogy annak sokkal többen tanulnak, így sokkal többen mennek oda olyanok is, akik alkalmatlanok rá.


Emelt szinten matek és/vagy fizika ajánlott. (Ha ezekből nem olyan szintű a tudásod, hogy 5-ös emelt szintűt tudnál írni, akkor bizony nehéz lesz az egyetem első 2-3 féléve.)

2013. jún. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Fizikából ugyan hülye nem vagyok, de nekem közöm nem volt az emelt érettségihez (sőt, szerintem a középhez se sok lett volna), ugyanakkor nem úgy vettem észre, hogy ebből bármi hátrányom származott. Fizikának minden részét, amire szükségünk van, abszolút az alapoktól tanították (persze gyorsabban meg sokkal többet, mint középiskolában). Mondom ezt harmadéves gépészként (BME).

Matekból viszont tény, hogy nem árt egy emelt szintű érettségi, de legalább az, hogy a határértékszámítást-deriválást-integrálást ismerd és tudd használni legalább alapszinten, ugyanis az első félév matek erről szól, és ha ez ott akkor nem teljesen új dolog neked, az jó nagy terhet képes levenni a válladról (nyilván csak az elején).

2013. jún. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ!!!
2013. jún. 15. 18:23
 9/13 anonim válasza:
100%
Közlekről tudok nyilatkozni, matek tudás nem árt, fizika fölösleges.
2013. jún. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Mármint nem a fizika tudása, hanem a belőle tett érettségi.
2013. jún. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!