Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy kezdő középiskolai tanár...

Egy kezdő középiskolai tanár átlagban 23-24 éves, nem röhejes, hogy magánál 4-5 évvel fitalabbakat tanít?

Figyelt kérdés
Mihozánk például idén került egy fiatal tanárnő, aki még nincs huszonnégy sem és van olyan diákja, aki meg húsz éves is elmúlt. Sokan épp a kora miatt nem is veszik komolyan, de ettől meg egyre hisztisebb meg minden apróságért ordítozik örülök, hogy engem nem tanít. Őszintén nem tudom, hogy lenne a jó de szegény inkább szánalmas így, és mindenki ki is neveti.
2009. okt. 11. 08:05
1 2
 1/11 anonim válasza:
89%
Szeintem nem az. Engem pl a 10 éves fiam tanít focizni.
2009. okt. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azért az egy picit más ő pl. nem ad jegyet, vagy nem feleltet vagy próbál fegyelmezni huszonöt embert. És nem matekot tanít.....
2009. okt. 11. 08:16
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Nem röhejes. Amikor középiskolás voltam szívesebben jártam a fiatalabb tanáraim óráira. Volt egy csaj pl, nyári munkában ismertem meg, együtt árultuk a zöldséget, jól kijöttünk, sokat hülyültünk. Erre szeptemberben meg tanárom lett, 2 évig tanított. (aztán én eljöttem egyetemre, ő még most is ott tanít).


Ha nem tud fegyelmet tartani az nem a tanár korának az oka, hanem a tanár hibája. Gyakorlatlan, tapasztalatlan, majd őbelőle is kegyetlen szívtelen zsarnok lesz mint a többi tanárból (tiszt. a kivételnek) :)

2009. okt. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az röhejes, hogy valakit nem azért tiszteltek, mert szeretné, hogy ne olyan hülyén haljatok meg, hanem azért mert mondjuk elmúlt 30 éves.
2009. okt. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
okj-n az angol tanárom 3 évvel idősebb csak nálam, de mondjuk egyetemen levelezőre járok és ott az átlag életkor 35-40 év közt van, viszont a tanároké meg 25-30 közt. Vannak 50 éves csoporttársaim is. Semmi meglepő nincs benne.
2009. okt. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
Egyáltalán nem röhejes,te nem vagy normális... Csak a tanárnőtöknek kicsit talpraesettebbnek kellene lennie,nektek meg toleránsabbnak.
2009. okt. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

:D '09:16'-osnál van a pont!


Mindenki volt kezdő, még ki kell tapasztalnia h milyen módszerrel tud hatni rátok.

nem kortól függ, h ki mennyire tud fegyelmezni. Nekem pl ofőm, aki tanít is már 4. éve, ötven vhány éves kb, és egyáltalán nem tud fegyelmezni, meg tanítani sem nagyon, pedig már jó régóta tanít, de senki se ír az órákon- vagy néha páran-, zenét hallgat, beszélget, stb. ja, és mellé mindig jön a visítás, ő is, meg mi is.

Szal ennyit arról, h kortól függ kit mennyire kell tisztelni, meg mennyire jó tanár.

2009. okt. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az 50 feletti, szigorú és tisztelre méltó tanárok is elkezdték valahol... Én inkább örülnék a fiatalabb tanárnak, mert ő jobban megért, képes beleélni magát a helyzetetekbe. És nem a kora miatt kell, hogy kitűnjön, hanem a tudása miatt.
2009. okt. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
20 éves vagyok (88-ban születtem) iskolai és kollégiumi gyerekfelügyelő vagyok, úgy hogy a diákok közt vannak 86-osok is... bár ez egy kicsit más szituáció, mivel ők sérültek. Kicsit furcsa, hogy néniznek :)
2009. okt. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

6 osztályos gimibe járok, ebben az évben jött egy új fiatal tanár, mindössze 23 éves (férfi), de elég lazán eléri az elvárható csendet és tiszteletet, nem úgy mint egyes 40-50 éves tanáraink


szóval egyáltalán nem röhejes szerintem

2009. okt. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!