Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pszichológia és orvostudományt...

Pszichológia és orvostudományt szeretnék tanulni. Szeretném kikérni a tanácsotokat, hogy mégis milyen iskolákat javasoltok és miből kéne érettségizni. Gondolom biológia, az rendben is van. Szóval?

Figyelt kérdés
2009. okt. 11. 15:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Orvos akarsz lenni? Pszichológus, aki nem a bölcsészen, hanem az orvosin végez? Vagy hogy? Amúgy az orvosira biosz-kémia vagy fizika kell, ilyen faktokra járjál, és emelt szinten érettségizz belőlük, lehetőleg ötösre. Aztán irány a SOTE, a SZOTE vagy a DOTE. Ilyen egyszerű.
2009. okt. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Akkor előbb döntsd el, hogy pszichológia, vagy ÁOK... Pszichológiához emelt szintű biológia, középszintű magyar, történelem érettségi kell.

ÁOK-n biológia emelt szint mellett fizika, vagy kémia emelt szint kell.

Iskola... Ha ÁOK, akkor természettudományos fakultáció, vagy biosz-kémia tagozat. Pszichológiához is gimnáziumi képzés kellene, mert szakközépiskolában nagyon kevés helyen nem készítenek fel emelt szintű biológia-érettségire, emellett gimnáziumban érdemes vagy természettudományos, vagy humán (magyar, történelem)tagozatra menni. Az általános tagozat nagyon kevés helyen elég.

2009. okt. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Hát, ha mindkettőt akarod egyszerre, akkor talán a pszichiáter áll ehhez a legközelebb. Ő orvosit végez és utána szakosodik pszichiáternek.

És igen, alap az emeltszintű biosz-kémia vagy fizika érettségi.

2009. okt. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Gimnáziumba járok és + biológia és kémia fakultációt vettem fel. Igen, harmadik válaszoló,énis pszichiáterre gondoltam. köszönöm a válaszokat. segítettetek. :)
2009. okt. 11. 17:29
 5/12 anonim ***** válasza:
36%

ÁHHH. Miért írják csomó helyen h két emelt kell? Megőrülök már...

Orvosin biológia ÉS fizika VAGY kémia a felvételi tárgy, és csak az egyikből kötelező emelt szintet csinálni!!!

Pszicológiára (BTK) pedig a felvételi tárgyak közül kettőt kell választani: magyar, biológia, matek, nyelv, történelem. Ide nem kötelező az emelt szint! (Az más kérdés, h anélkül nehéz bejutni...)

2009. okt. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
pszichológia természetesen, csak véletlen kimaradt egy h betű.
2009. okt. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%

"ÁHHH. Miért írják csomó helyen h két emelt kell? Megőrülök már..."

Mert két emelt nélkül esélyed sincs bejutni az orvosira (még 100%-os középszint mellett sem), azért.

2009. okt. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Érdekes módon én egy emelttel bejutottam. Meg még rajtam kívül rengetegen. Ha van mellette nyelvvizsgája/OKTV eredménye/hátrányos helyzetű, akkor egy emelt elég.

Szerintem sokkal jobb, ha összekapar egy középfokút, mint ha két tárgyból emeltezik. A diplomához úgy is kelleni fog, egyetem mellett meg már nem biztos, h lesz ideje nyelvet tanulni...

2009. okt. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
pszicholódiára nem kötelező a biosz érettségi!!!
2009. okt. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

19:51 Szerintem meg mindenkinek az a jobb, ha egy orvos nem a nyelvkészségével jut be az egyetemre, hanem azért mert az alap tantárgyak, amikre szüksége van, jól tudja és nem holmi nyelvvizsgával szedi össze a kötelező pontszámot.

Te vagy kamuzol és nem az orvosira jársz, vagy ritka nagy s*ggfej orvos lesz belőled, ha egyátalán el tudod végezni a sulit.

Egy harmadéves orvostanhallgató

2009. okt. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!