Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg ennyire elveszett...

Tényleg ennyire elveszett szak ez a gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnök?

Figyelt kérdés
Én ilyenre jelentkeztem 3 helyre is. Engem érdekel a gazdasági és az agrár rész is. Tanárok, barátok, családtagok mind támogattak benne, hogy jó szak. Csak itt gyk-n olvastam hogy nem lehet elhelyezkedni vele, meg büfészak. Tényleg igaz? Akarok msc-zni is majd így is lehetetlen a dolog? Esetleg járt vki ilyen szakra vagy jelentkezett erre a szakra? Ha igen hova?
2013. jún. 19. 17:24
 1/2 anonim ***** válasza:

az én osztálytársaim közül is többen jelentkeztek erre a szakra, de csak azért mert a gazdasági szakokon már nagyon magas az állami és azt mondták, hogy ezen a szakon alacsonyabb jóval.

Szerintem ennek a szaknak nincs sok értelme. Sokan úgy gondolják, ezzel a szakkal el lehet helyezkedni bankoknál, de szerintem a bank előbb vesz fel valakit pl: pénzügy-számvitel vagy más gazdasági szakkal mint ezzel.

2013. jún. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Bankok kevés agrárt vesznek fel. Ne alapozz teljesen az itteniekre, mindig akadnak legjobbak és kivételek, és ha odateszed magad, akkor neked is jó sorsod lesz. Nekem van egy agrármérnök ismerősöm: Erdélyben kezdte, aztán SzIE-n végzett. Bár jól jön, ha van munkálnivaló földed, területet.. Ez az ismerős most alapított nem rég egy agrár egyesületet és a vidék fejlesztésén dolgozik, úgy Ifjúsági egyesületekben, mint az RMDSZ pártjában és mint önálló egyesület. Lehetőség van, de úgy éri meg bármit is elkezdeni, ha téged pontosan ez érdekel, fejleszted magad, szereted amit csinálsz, így kiváló lehetsz ebben. Ja és érdemes olyanba belekezdeni amiből kiindulva majd idővel saját magadnak dolgozhatsz és nem másnak. Sikert!
2013. jún. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!