Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi értelme iskolába járni és...

Mi értelme iskolába járni és vizsgákat letenni ha egyszer úgyis meghalunk? Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
és mi értelme dolgozni?

2013. jún. 24. 09:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert amíg élsz élj is, ne csak a szived dobogjon.
2013. jún. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ennyire nem lehetsz magad alatt. két dolgot tehetsz... lefekszel és elalszol holnap új nap

vagy fordulj orvoshoz

2013. jún. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezen már én is sokszor elgondolkodtam. Egyrészt csak az idő megy vele az életünkből amit fordíthatnánk jobb dolgokra is. Másrészt viszont a világ tele lenne még több hülyével amit nehéz lenne elviselni, és káoszba fulladna minden.
2013. jún. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"...S az ember célja e küzdés maga."

Szerintem unalmas lenne az élet, ha nem lennének kihívások. 1 hónap semmittevés után megunnánk. De az ember mindig arra vágyik, ami pillanatnyilag nincs.

2013. jún. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Nagyon egyszerű a válasz szerintem: Azért, hogy élj és továbbmehessen ez a világ. Az első néhány Iskolaévben olyan dolgokat tanulsz, amelyek tényleg szükségesek, aztán a középiskolában alapműveltséget szerzel, az egyetem meg a főiskola meg igazából élni és küzdeni tanít mert az ott tanultak 99% - át nem fogod tudni hasznosítani az adott szakterületen. Ez azért szükséges, hogy lehessen egy jó állásod, amivel segíted a világ működését, és az ott megkeresett pénzből vehess egy lakást vagy házat. Ezen út közbe valószínűleg megtalálod életed szerelmét, akivel családot alapítasz és lesz 1,2,3,4 gyereketek, akiket valamiből fel kell nevelni, hogy aztán ők is bejárhassák ugyan ezt az utat.


Viszont ha csak te nem teszel vizsgákat, és nem tanulsz akkor egyszerűen éhen halsz, pedig a szüleid a fenti utat végigjárva megadták neked a lehetőset a boldoguláshoz.


Ha senki nem dolgozna és tanulna akkor az emberiség meg ragadt volna valahol az őskorban. De akkor is kaját kellett szerezni, gyűjtögetni és vadászni kellett. És ennyi erővel akkor is feltehette volna valaki a kérdést hogy minek. AZÉRT HOGY ÉLJ! Gondolj ezekre a dolgokra úgy, mintha a vadászat modernkori megfelelői lennének, csak egy kicsit hosszabb és bonyolultabb lett a bejárandó út. De nem is barlangokban élünk (már aki) :D


De amúgy úgy a legegyszerűbb megérni, ha megnézel olyan embereket akik nem tették.

2013. júl. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Kedves utolsó! Hát ez nagyon jó, zseniálisan összefoglaltad!:D
2015. ápr. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!