Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha már csak 1 kreditem hiányzi...

Ha már csak 1 kreditem hiányzik, de már nincs több vizsgalehetőségem akkor mi a teendő a Miskolci Egyetemen?

Figyelt kérdés
Már csak 1 kredit kellene az idei évhez, hogy meglegyen a 30 kredit/2 félévem. Viszont már nincs több vizsgám és még 1 kreditem hiányzik (tehát most 29 van). Így is át fognak rakni az "önköltséges" csoportba? Vagy lehet írni valami kérvényt, hogy maradhassak az államin?

2013. jún. 25. 17:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
a vének tanácsának kell felajánlanod a tested, aztán a 70 évnél idősebb professzorjaid eldöntik, megválthatod-e természetben is azt az egy kreditet vagy sem...:(
2013. jún. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A 30 kredit biztosan 2 félév alatt? Ez a 29, illetve 30 kredit az egész évre értendő vagy csak erre a félévre?

(mert átlagban félévente kell 30 kredit, nem évente)


Mert nálunk ha két félév alatt sincs 30 kredit, az nem(csak) az államis hely elvesztését jelenti, hanem az egyetemről való kirúgást.

Ha a két féléved alatt összesen csak 29 kreditet értél el (és az írásod alapján így van) inkább azon aggódj, hogy ne rúgjanak ki, az államis helyed aligha marad meg.

2013. jún. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
nem. úgy van, hogy 30 kredit/év.
2013. jún. 25. 20:10
 4/11 A kérdező kommentje:

Itt van:

Amennyiben a hallgató az utolsó két olyan félévben, amelyben hallgatói jogviszonya nem szünetelt, nem szerezte meg legalább az ajánlott tantervben előírt kreditmennyiség ötven százalékát (szaktól függően általában 30 kredit/két félév), tanulmányait a következő tanévben csak költségtérítéses/önköltséges képzésben folytathatja.

2013. jún. 25. 20:11
 5/11 A kérdező kommentje:

És így a fentiek alapján:

tavaly félév: 31 kredit - 21 kreditem volt

mostani félév: 21 kredit - 8 kreditem van

a két félév összesen: 52 - 29 kreditem van. Így ez több mint 50% :D

Akkor egyelőre biztonságban vagyok attól, hogy áttegyenek önköltséges képzésre?

Ja egyébként levelezős vagyok.

2013. jún. 25. 20:22
 6/11 anonim ***** válasza:

Ez így elég nagy sz*pás.

Nézd meg, hogy a mintatantervben, mintaórarendben hány kreditet ajánlanak erre a két félévre. Mert lehet, hogy pl. csak 58-at, és akkor jó vagy. De ha többet, akkor gondban leszel :(


Még pár tipp:

-ha esetleg valamiből megbuktál, menj el belőle újra vizsgázni

-a nem vizsgás tárgyaknál (nálunk legalábbis) szokott lenni még javító ZH vagy felelés vizsgaidőszakban, hogy jobb jegyet szerezz vagy ne bukj. Ennek érdeklődj utána, lehet hogy nálatok is van ilyen.

2013. jún. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ja, most látom, hogy közben leírtad, csak közben én meg írtam a választ.


Hát ez alapján elvileg biztonságban vagy, de azért nem ártana rákérdezni a Tanulmányi Osztályon, nehogy meglepetésként érjen majd szeptemberben!

2013. jún. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
azért 21 kreditem van ebben a félévben, mert 4 tárgyat nem tudtam felvenni. A tantervi háló alapján 30 kredit lenne ebben a félévben.
2013. jún. 25. 20:36
 9/11 anonim ***** válasza:

Ja, hát akkor viszont bukó a dolog, mert ez alapján nem az általad felvett vagy felvehető kreditek számítanak, hanem a tantervi hálóban (mintaórarendben) előírt.


Akkor viszont átkerülsz fizetősre elvileg :(

Azért kérdezz rá a TO-n!

2013. jún. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ha az ügyintézőmnek küldök e-mailt az úgy jó?

Ő meg tudja mondani, hány kredit kell egy évben?

2013. jún. 25. 20:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!