Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen az oktatás és a színvon...

Milyen az oktatás és a színvonal a Nyugat-magyarországi egyetemen?

Figyelt kérdés
Komolyan nincs róla egy kis pozitív sem? Biztos vagyok benne, hogy azért nem ilyen szörnyű. Meséljen róla valaki bővebben. Szeretnék már jókat is hallani, mert nekem tettszik:D Lehetséges, hogy onnan szerezett tudással elhelyezkedjek Bécsben?

2013. jún. 25. 20:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Az egyik barátnőm oda jár bioszra, de nagyon nem szereti. Egy másik ismerősöm pedig a soproni részére jár, faipari valamire, ő azt mondta egész tűrhető. Én is néztem, nekem nem jött be.
2013. jún. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jómagam a szombathelyi karon tanulok. Úgy tudom a soproni részleg az ország legrosszabb oktatási központja, DE amit én tapasztalok itt Szombathelyen az szöges ellentétben áll ezzel. Első osztályú képzést kapok a szakirányú tárgyakból, ez tagadhatatlan. Olyan kaliberű tanárok vannak, akik tudják biztosítani azt, hogy ne a semmire kapd meg a diplomát. Sajnos nagyon nehéz dolguk van a kis létszám miatt, pedig ők lennék azok, akik fel tudnák virágoztatni ezt az egészet. (Ez alatt nem a földrajzra gondolok meg nem is a bioszra, de még a kémiára se. Ki lehet totózni, hogy TTK révén melyik az a maradék két tárgy, amire célzok.) Én csak ebben a két tárgy nevében tudok beszélni. Ha megszerzed a diplomát, akkor értesz is hozzájuk és el is tudsz vele helyezkedni.


Azt azért had jegyezem meg, hogy az elit egyetemeken is át lehet jutni a rostán 50-60%-al, de az mégis milyen tudás? Munkába állnak vele és ja várjál ez pont benne volt a 60%-ban, de az már nem azzal hagyjál békén, vagy mi? És akkor az aki kettessel ment végig ugyanazt a papírt kapja, mint aki 5-össel... Ha valamiben jó akarsz lenni, akkor ahhoz te is kellesz, nem csak a tanárok, meg az iskola különböző szolgáltatásai, az kevés hozzá.


Egyszóval, ha a Nyugat-magyarországi egyetemre akarsz menni fizikát vagy matematikát tanulni, akkor megnyugodhatsz, megfelelő képzést fogsz kapni, ellenben a negatív hírekkel, ezt első kézből tudom neked biztosítani.

2013. jún. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én a Nyugat-Magyarországi Egyetem Geoinformatikai karára jelentkeztem idén, ami valószínűleg beolvad az Óbudai Egyetem Kandó Kálmán Karába.

Nos a GEO-ról én úgy hallottam, hogy ott kemény a matematika. Meg úgy általában az oktatás is. :D Szóval jó helyre kerülök. :-)

2013. jún. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
utolsó két válaszoló megnyugtatott:) bár nekem mondjuk az andragógia szak tettszik..arról már kevésbé vannak jó vélemények?:/
2013. jún. 25. 22:59
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem írtál emailt is, ha nem baj itt válaszolok.


Sajnos az andragógiáról nem tudok semmit se mondani, csak arról a két szakról amit leírtam, ha azokra mész, nyugodt lehetsz, de másban sajnos nem tudok segíteni.

2013. jún. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én unokatestvérem Sopronban végzett, környezetmérnöknek tanult. Sokat tanult, vizsgaidőszakban szinte nem is láttam. Neki tetszett az egyetem. Én pedig most érettségiztem, és Sopronban voltam a Közgazdaságtudományi Kar nyílt napján. Nekem nagyon tetszett. Igazából vagy Sopronba vagy pedig Szombathelyen szeretnék továbbtanulni. Szombathelyen a gazdaság és menedzsment szakon. Egyik ismerősöm is ezen a szakon vagy Szombathelyen és neki tetszik. Remélem jól választok majd. Bármennyire is leszólják, szerintem nem szar. Nekem tetszett a nyílt nap is nagyon, meg minden ismerősömnek is aki a NYME-n tanul.
2013. jún. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 supra01 ***** válasza:
Én a faiparira járok Sopronba. Az oktatás színvonala Tőled függ :D Ha tanulni akarsz, akkor tanulhatsz, minden feltétel adott. Ha csak a buli érdekel, akkor is átmész mindenből egy jó pár bukással fűszerezve, vagyis előbb utóbb elvégezhető. A diákhagyományok miatt kihagyhatatlan!!!
2013. júl. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!