Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Létezhet olyan, hogy valakinek...

Létezhet olyan, hogy valakinek diplomája van és csak alapfokú nyelvvizsgával rendelkezik?

Figyelt kérdés
Ismerős mesélte, hogy neki csak alapfokúja van és ráadásul diplomás. Azt mondta hogy a régi képzésnél még voltak olyan egyetemek, ahol csak alapfokút kértek.
2013. jún. 26. 09:59
 1/8 anonim válasza:
most már nincs ilyen kedvezmény
2013. jún. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
állítólag 2009-ig volt ilyen igaz?
2013. jún. 26. 10:06
 3/8 anonim ***** válasza:
ha diszlexiás, akkor nem is kell nyelvvizsga most sem a diplomához
2013. jún. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Noveremnek is csak alap van, tanitokepzo melle. 2006-ban vegzett, ha jol emlekszem.
2013. jún. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igaz. Én 2007-ben végeztem és nálunk elég volt az alapfokú is akkor. (ZMNE Bolyai, biztonságtechnikai mérnök)
2013. jún. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Régebben lehet, hogy volt, de most már nincs.

Viszont ha szerzel vmilyen papírt, hogy nemtudom én milyen betegséged van, akkor nem kell egyáltalán.

2013. jún. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagyon régen nem is kellett nyelvvizsga. Az én szüleimnek sincsen, pedig van egy rakat diplomájuk. Haverom szocpedre járt, nekik meg az óvópedagógusoknak is elég volt az alapfokú. Én egy ideig szakpáros tanár képzésre jártam, ahol az egyik nyelvszak volt, nekünk egy másik nyelvből kellett alapfokú, igaz akkor már emelt kellett a nyelvszakhoz, ami 60% fölött akkor középfokúnak számított, de 60% alattit sem kizárt hogy felvették, vagyis lehetett olyan, aki csak alapfokúval kapott nyelvvizsgát. Szóval sorolhatnám, de ha jól tudom most már mindenütt kötelező a középfokú nyelvvizsga, bár nyelvszakokat nem tudom.
2013. jún. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem is volt az olyan nagyon régen, amikor nem kellett nyelvvizsga, és aztán volt egy átmeneti időszak, amikor még mindenféle kibúvók voltak, vagy elég volt az alapfokú is. Fokozatosan vezették be a mai rendszert.
2013. jún. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!